US Open: Marin Čilić pobijedio Ukrajinca Marčenka i izborio treće kolo, Ivo Karlović ispao

Drugo kolo: Marin Čilić - Ilija Marčenko 7:6 (2), 6:2, 6:4

Marin Čilić plasirao se u treće kolo US Opena nakon pobjede nad Ukrajincem Ilijom Marčenkom 7:6 (2), 6:2, 6:4 u meču u kojem je hrvatski tenisač dominirao, dok je Ukrajinac previše griješio da bi ozbiljnije zaprijetio.

U prvom setu Čilić je propustio dvije lopte za break, Marčenko jednu i set je otišao u trinaestu igru. Čilić  je kod 1:1 i servis Marčenka propustio čisti napad forhendom, ali je u idućem poenu sjajno reagirao na voleju. Unatoč Marinovu pritisku, Ukrajinac je dobro parirao sa crte. Ipak, trebalo je biti strpljiv,

Ukrajinac je izgubio dva poena zaredom na svom servisu i to oba zahvaljujući svojim pogreškama (5:2).  Hrvatski tenisač uskoro je stigao do četiri set lopte, a opet mu je Marčenko olakšao posao poslavši loptu van granica igrališta. Čilić je na otvaranju drugo seta imao 0:30 na servis Marčenka, ali je neforsiranim pogreškama omogućio Marčenku da izbjegne gubitak servisa. Hrvatski tenisač u idućoj igri sjajnim je volejem kod 30:30 izbjegao  break loptu. Kod 1:1 Čilić je stigao do 0:40 i tri vezane break prilike koje nije propustio za vodstvo 2:1. U sedmoj igri (4:2) Čilić je stigao do nove dvije break lopte, Marčenko je pogriješio i darivao hrvatskom tenisaču drugi break za 5:2 i praktički drugi set. Čilić je servirao za 2:0 u setovima, Marčenko je stigao do 30:30.

Hrvatki tenisač je odmah na otvaranju treće dionice imao priliku za break, ali je Ukrajinac nakon četiri izjednačenja poveo 1:0. Čilić se zatim pomučio da sačva svoj početni udarac, Marčenko je imao četiri break prilike. Hrvatski tenisač drugu je spasio sjajnim volejem, na trećoj je Ukrajinac promašio čisti forehand.

U trećem gemu (1:1) Ukrajinac je kod 40:15 nezgodno pao i okrenuo zglob lijeve noge. Zatražio je liječničku pomoć. Po povratku na teren propustio je tri lopte za gem na servisu, a Čilić je iskoristio prvu za break i poveo 2:1. Ubrzo je Marin kod 3:1 imao nove dvije vezane prilike za break, ali nije ih iskoristio. Nakon što se dobro pomučio da zadrži servis za 5:3, priveo je meč kraju.

Karlović ispao

Treće kolo nije dohvatio Ivo Karlović koji je poražen od Marcela Granollersa, Španjolac ga je svladao poslije četiri sata izjednačene igre sa 7:6 (6), 6:7 (3), 7:6 (5), 3:6 i 6:4.

Karlović se dvaput vraćao nakon seta zaostatka, a mogao je vratiti break i u petom setu. Imao je break prilike već u prvom gemu, ali nije ih iskoristio, a onda je Granollers kod 3:3 svoje pretvorio u oduzete servise.