NAJNOVIJE VIJESTI

US Open: Marin Čilić u reprizi finala iz 2014. godine poražen od Nishikorija!

Japanac je pobijedio Marina.

U reprizi finala US Opena iz 2014. godine, četvrtfinale ovogodišnjeg posljednjeg Grand Slam turnira sezone odigrali su najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić i Japanac Kei Nishikori. Nakon velike borbe i čak četiri sata i 12 minuta igre Nishikori je slavio s 2:6, 6:4, 7:6, 4:6 i 6:4 te prošao u polufinale.

Prvi set sedmi nositelj s lakoćom je osvojio nakon dva breaka, no Japanac je prvo istom mjerom uzvratio i izjednačio, da bi rezultatom 7-5 u trinaestoj igri trećeg seta i poveo. Međutim, Marin se uspio vratiti i u četvrtom setu jednim breakom kod rezultata 3:3 izboriti peti set.

U odlučujućem setu oba tenisača napravila su po jedan break i susret je bio neriješen sve do rezultata 5:4, kada 21. nositelj dolazi do break, a ujedno i meč lopte te ju koristi za prolazak u polufinale.