US Open: Radwanska izbacila Petru Martić, Šarapova prva sudionica trećeg kola

Petra Martić ipak nije uspjela prirediti senzaciju i izbaciti Poljakinju Agnieszku Radwansku. 11. tenisačica svijeta za sat i 35 minuta igre upisala je pobjedu od 6:4 i 7:6 te izborila drugo kolo US Opena.

Odlično je Petra krenula u prvi set i odmah na početku uzela servis svojoj protivnici, no poljska predstavnica napravila je rebreak i izjednačila. Susret je bio izjednačen do rezultata 5:4, kada Radwanska koristi drugu break, a ujedno i set loptu i dolazi do vodstva od 6:4.

U drugom setu obje tenisačice po jednom su si uzimale servis i set je odveden u tie break. Ipak, trinaesta igra ubrzo je bila odlučena, budući da je Radwanska povela 5:1. U konačnici je iskoristila treću meč loptu i upisala pobjedu.

Također, poznata je i prva sudionica trećeg kola, a to je Ruskinja Maria Šarapova. 146. igračica svijeta upisala je još jednu pobjedu u tri seta, protiv Mađarice Babos završilo je 6:7, 6:4 i 6:1.

U prvom setu gledali smo dosta čudnu igru u kojoj su obje tenisačice po tri puta oduzimale servis protivnici. Naposljetku je set odveden u tie break, kojeg je 59. igračica svijeta osvojila rezultatom 7:4.

Ipak, u nastavku smo gledali puno bolju igru MaShe, koja je dva puta protivnici oduzimala servis u drugom setu te izjednačila na 1-1 u setovima. Mađarica kao da se nije ni pojavila u posljednjem setu, kojeg je bivša najbolja tenisačica svijeta osvojila s uvjerljivih 6:1 te se nakon 2 sata i 21 minuta igre plasirala u treće kolo. U njemu će joj protivnica biti bolja iz susreta dvije Amerikanke Kenin i Vickery, a trenutačni rezultat je 1-1 u setovima.