US Open: Šarapova u suzama nakon velike pobjede

Nakon što je putem wild carda dobila poziv za sudjelovanje na posljednjem Grand Slamu ove sezone, US Openu, Ruskinja Maria Šarapova vjerojatno nije mogla biti izvučena u jačem dijelu ždrijeba. Već u prvom kolu čekala ju je druga nositeljica Simona Halep iz Rumunjske, no Šarapova je pokazala da se polako, ali sigurno vraća u staru formu, budući da je pobijedila rezultatom 6:4, 4:6 i 6:3.

Prvi set ponudio nam je pravu dramu pošto su si tenisačice uzastopno četiri puta oduzimale servis. U konačnici je Šarapova imala više snage i strpljenja te iskoristila prvu set loptu za vodstvo od 6:4. I u drugom setu po jednom su si protivnice uzimale servis, a ključni trenutak seta bio je pri rezultatu 4:4 kada druga igračica svijeta radi break za 5:4, kojeg kasnije potvrđuje i izjednačuje na 1-1 u setovima.

Treći set uopće nije bio neizvjestan. Nakon što je Šarapova napravila break za 2:0, mirno ga je čuvala sve do samog kraja seta. Iskoristila je prvu meč loptu i nakon 2 sata i 46 minuta igre pobijedila, bacila se na koljena i počela plakati od sreće.

”U glavi sam si složila sliku kako je to još samo jedan dan, jedna šansa, jedan običan meč. No, to je bilo puno više od toga. Pokušala sam ne misliti o tome, no to je bilo nemoguće. Fizički se osjećam odlično i sretna sam, a ulazak u novo finale Grand Slama jako me motivira”, izjavila je trenutno 146. tenisačica svijeta po završetku meča.

Tako je peterostruka osvajačica Grand Slamova na impresivan način otvorila natjecanje i po prvi put nakon dvije godine zaigrala na jednom Grand Slam natjecanju, pošto je Roland Garros propustila jer nije dobila dozvolu za nastup, a tjedan dana prije početka Wimbledona se ozlijedila.

Ranije smo spomenuli kako je 30-godišnjakinja izvučena u nezgodan dio ždrijeba, no sinoć su se dogodile neke velike senzacije upravo u tom dijelu ždrijeba. Naime, sedma igračica svijeta Johanna Konta sa 6:4, 3:6 i 4:6 poražena je od Srbijanke Aleksandre Krunić, naša predstavnica Ana Konjuh ispala je od Australke Barty, Sloan Stephens izbacila je Talijanku Robertu Vinci, a ispale su i talentirane Witthoft i Begu te se čini kako se Šarapovoj otvara lijepi prolazak prema četvrtfinalu.