US Open: Vekić poražena već u prvom kolu!

Latvijka je bila prejaka.

Donna Vekić nažalost se nije uspjela plasirati u drugo kolo posljednjeg Grand Slam turnira ove sezone, US Opena. Našu, 41. tenisačicu svijeta pobijedila je 18. igračica WTA ljestvice i 19. nositeljica, Latvijka Anastasija Sevastova, rezultatom 6:2, 2:6 i 6:3 nakon sat i 54 minute igre.

S dva oduzeta servisa u prvom setu Anastasija je ubrzo došla do vodstva u setovima, no Donna je uzvratila istom mjerom. Mlada Osječanka ubrzo je došla do prednosti od 3:0, koju je sačuvala do kraja seta i izborila treći set.

Ipak, odlučujući set odlučio je jedan break Latvijke pri rezultatu 2:1, a Donna se nije stigla oporaviti te je izgubila.