US Open (Ž): Amerikanke Sloane Stephens i Madison Keys izborile veliko finale

Finalistice posljednjeg Grand Slam turnira ove sezone, US Opena, su dvije američke tenisačice Sloane Stephens i Madison Keys, koje su u svojim polufinalima bile bolje od svojih sunarodnjakinja.

U prvom polufinalu sastale su se Sloane Stephens, 83. tenisačica svijeta i Venus Williams, deveta na svijetu. U konačnici pobijedila je mlada nada svjetskog tenisa sa 6:1, 0:6 i 7:5. Prvi set Stephens je odvela u svoju korist zahvaljujući dva oduzeta servisa, koja je napravila pri rezultatima 2:1 i 4:1. Starija sestra Williams nije imala odgovora na njezine servise, a svi reterni išli su na stranu Stephens. Ipak, u drugom setu gledali smo potpuno suprotan tenis, Venus je tri puta radila break i popularnim biciklom sa 6:0 izjednačila na 1-1. Odlučujući treći set krenuo je breakom Stephens kojeg je Williams anulirala kod rezultata 2:2. Sloane je iskoristila svoju treću break loptu u gemu za 4:3, no re-break radi Venus i ponovno izjednačuje. Novi break Stephens radi pri rezultatu 5:5 i mirno ga privodi kraju te se nakon dva sata i devet minuta plasirala u finale.

U drugom polufinalu očekivao se veliki dvoboj između 22. tenisačice svijeta CoCo Vandeweghe i 16. tenisačice svijeta Madison Keys, no bio je jednosmjeran. Keys je pobijedila 6:1 i 6:2 nakon samo 68 minuta igre. U oba seta po dva puta je oduzela servis protivnici i zasluženo prošla u finale.