US Open (Ž): Prvi put u povijesti sve četiri polufinalistice su Amerikanke!

Saznali smo i preostale dvije sudionice polufinala posljednjeg Grand Slam turnira ove sezone, US Opena. To su dvije američke tenisačice CoCo Vandeweghe i Madison Keys, što znači da ćemo prvi put u povijesti imati sve četiri sudionice polufinala iz SAD-a.

U prvom četvrtfinalu CoCo Vandeweghe upisala je senzacionalnu pobjedu protiv prve nositeljice i prve tenisačice svijeta, Čehinje Karoline Pliškove, završilo je 7:6 i 6:3.

U prvom setu obje tenisačice oduzele su svojoj protivnici po jedan servis te je set otišao u tie-break. U njemu je odmah na samom početku CoCo napravila mini break i povela 3-0 te mirno privela set u svoju korist. Dva uzastopna oduzeta servisa u drugom setu bila su dovoljna da 22. tenisačica svijeta izbaci Čehinju i nakon 97 minuta igre upiše pobjedu.

U drugom četvrtfinalu Madison Keys nije imala poteškoća protiv kvalifikantice Kaie Kanepi iz Estonije, završilo je 6:3 i 6:3. Prvi set trajao je točno 31 minutu, a u njemu je jedan break prevagnuo. Napravila ga je 16. igračica svijeta pri rezultatu 2:1 te u konačnici iskoristila prvu set loptu i povela 1-0 u setovima. Drugi set bio je odlučen već u prvom gemu, kada domaća predstavnica radi break, kojeg je samo potvrdila pri rezultatu 5:3 i za 71 minutu prošla dalje.