US Open (Ž): Serena i Osaka izborile veliko finale!

Odličan tenis očekuje nas u finalu.

Serena Williams Naomi Osaka igrat će veliko finale posljednjeg Grand Slam turnira ove sezone, US Opena.

Legendarna Amerikanka u prvom polufinalnom meču deklasirala je Latvijku Anastasiju Sevastovu rezultatom 6:3 i 6:0 nakon samo 66 minuta igre. 17. nositeljica dva puta je napravila break u prvom i čak tri puta u drugom setu i suvereno izborila svoje ukupno deveto, ali i prvo finale pred domaćom publikom još od 2014. godine.

U drugom polufinalu gledali smo puno veću borbu u kojoj je Japanka Naomi Osaka pobijedila domaću tenisačicu Madison Keys rezultatom 6:2 i 6:4. Pri rezultatu 2:1 u prvom setu domaća predstavnica propustila je četiri break lopte i potpuno pala u igri, jer je 20. nositeljica napravila dva uzastopna breaka te osvojila set. Na samom početku drugog seta došla je do novog breaka, kojega je sačuvala do kraja i izborila finale.