US Open (Ž): Sevastova šokirala treću igračicu svijeta, Serena sigurno do polufinala

Bližimo se velikom finalu.

Latvijska tenisačica Anastasija Sevastova i Amerikanka Serena Williams prve su polufinalistice posljednjeg Grand Slam turnira ove sezone, US Opena.

Sevastova, 19. nositeljica, senzacionalno je izbacila treću tenisačicu svijeta, domaću predstavnicu Sloane Stephens, rezultatom 6:2 i 6:3 nakon 85 minuta igre. U prvom setu napravila je dva breaka, a iako je u drugom izgubila svoja dva servisa, čak je četiri puta radila break domaćoj uzdanici i priredila veliko iznenađenje.

Za finale će igrati protiv Serene Williams, 26. tenisačice i 17. nositeljice, koja je za 87 minuta pobijedila Čehinju Karolinu Pliškovu, osma nositeljica izgubila je 6:4 i 6:3, a u oba seta Sereni su dva breaka bila dovoljna za pobjedu.