US Open (Ž): Sloane Stephens i Venus Williams prve polufinalistice

Saznali smo prve dvije sudionice polufinala posljednjeg Grand Slam turnira ove sezone, US Opena. To su Amerikanke Sloane Stephens i Venus Williams, što znači da će domaći navijači gledati jednu domaću predstavnicu u finalu.

Prva domaća uzdanica Sloane Stephens u prvom četvrtfinalu nakon dosta muke izbacila je 16. nositeljicu Anastasiju Sevastovu iz Latvije, bilo je 6:3, 3:6 i 7:6 za 2 sata i 31 minutu igre. U prva dva gema prvog seta vidjeli smio dva breaka, a do kraja seta Amerikanka je još jednom oduzela servis protivnici i došla do 1-0 u setovima. Jedan break Latvijke u drugom setu bio je dovoljan da Sevastova izjednači, a u trećem setu obje tenisačice su po dva puta oduzimale servis protivnici. Kako pobjednice nije bilo, set je otišao u tie-break, kojeg je 83. tenisačica svijeta osvojila sa 7-4 i ušla u polufinale.

Njezina protivnica u polufinalu biti će sunarodnjakinja Venus Williams, koja je također s 2-1 u setovima bila bolja od Petre Kvitove. Iako je Čehinja u prvom setu imala prednost od 3:1, tada kao da je stala, što je deveta igračica svijeta znala iskoristiti i 5-0 serijom uz dva oduzeta servisa povela 1-0.

U drugom setu bio je dovoljan jedan break, kojeg je Kvitova napravila u drugom gemu, da se mirno privede set kraju. Obje tenisačice su po jednom oduzimale servis protivnici u odlučujućem, trećem setu, koji je naposljetku otišao u trinaestu igru. Više koncentracije u njemu imala je Amerikanka i sa 7-2 osvojila ovaj meč.