US Open (Ž): Vandeweghe, Kanepi, Pliškova i Keys posljednje sudionice četvrtfinala

Nakon što su jučer svoje sudjelovanje u četvrtfinalu posljednjeg Grand Slam turnira ove sezone, US Opena, izborile Anastasija Sevastova, Sloane Stephens, Petra Kvitova i Venus Williams, saznali smo i preostale sudionice četvrtfinala.

Veliko iznenađenje priredila je Kaia Kanepi. Estonka, inače kvalifikantica, upisala je još jednu pobjedu, a ovaj put je s dva puta po 6:4 stradala Ruskinja Daria Kasatkina. Po dva breaka u svakom setu bila su dovoljna za veliko slavlje 418. igračice svijeta.

Domaća nada CoCo Vandeweghe je, nakon što je izbacila Agnieszku Radwansku, izbacila još jednu jaku igračicu. Čehinja Lucie Šafarova izgubila je 6:4 i 7:6 nakon sat i 40 minuta igre. U prvom setu Amerikanka je u najboljem mogućem trenutku, pri rezultatu 5:4, oduzela servis protivnici, dok je u drugom setu bila suverena u tie-breaku i s ukupnih 7-2 osvojila trinaestu igru.

Prva nositeljica i prva igračica svijeta, Karolina Pliškova, nije imala poteškoća. U dva seta dozvolila je Amerikanki Brady samo jedan gem, završilo je 6:4 i 6:0 za svega 48 minuta igre.

Posljednja sudionica četvrtfinala je Madison Keys. Amerikanka je sa 7:6, 1:6 i 6:4 izbacila četvrtu nositeljicu Elinu Svitolinu iz Ukrajine. Trinaestu igru prvog seta uvjerljivo je dobila sa 7-2, a u drugom setu kao da je nestala pa joj je Ukrajinka dva puta oduzimala servis i izjednačila na 1-1 u setovima. Svitolina je imala sve u svojim rukama u posljednjem setu, uzela je break i vodila 4:3, no tada Keys s dva breaka dolazi do pobjede i prolaza u četvrtfinale.