Ivan Jurić i njegova Genoa srušili Juventus, Bilić odnio bod iz Manchestera.

Ivan Jurić bolji od Mandžukića, a Slaven Bilić odnio veliki bod s Old Trafforda.

Slaven Bilić/Foto: Gettyimages

Ovaj vikend je bio iznimno uspješan za hrvatske trenere u ligama petice. Nakon što je jučer Niko Kovač sa svojim Eintrachtom skinuo skalp velikoj Borussiji Dortmund, danas je tu ulogu preuzeo trener Genoe Ivan Jurić. Naime, njegova Genoa je na domaćem terenu svladala branitelja naslova i trenutno prvoplasiranog Juventusa s 3:1. Na sjeveru Europe težak zadatak je imao Slaven Bilić sa svojim West Hamom budući da je gostovao na Old Traffordu kod Manchester Uniteda, ali uspio je izbjeći poraz i odlazi s vrijednim bodom u džepu nakon što je završilo 1:1.

Furiozno je u utakmicu krenula Genoa i povela već u 3. minuti. Strijelac je bio Giovanni Simeone, sin poznatijeg trenera Atletico Madrida Diega Simeonea. Zabio je iz blizine nakon odbijanca. Igrači Juventusa se nisu uspjeli oporaviti od početnog šoka, a primili su ubrzo još jedan pogodak. U 13. minuti je opet bio strijelac Simeone koji je odlično zabio glavom nakon ubačaja Darka Lazovića. Nije prošlo ni pola sata utakmice, a Juventus je gubio velikih 3:0. Pomalo sretno je domaćin povećao vodstvo nakon nespretne reakcije Juventusove obrane i pogotka u vlastitu mrežu Brazilca Alexa Sandra. Juventus je uspio smanjiti na 3:1 tek u 82. minuti preko Miralema Pjanića koji je fantastično zabio iz slobodnog udarca. Naš Mario Mandžukić odigrao je čitavu utakmicu za goste iz Torina. Na tribinama je viđen bivši vratar reprezentacije Stipe Pletikosa. Genoa je ovom pobjedom došla do 9. mjesta na ljestvici, a Juventus je unatoč porazu ostao na čelu ljestvice.

Slaven Bilić je imao težak zadatak, a to je bilo probati ne izgubiti od favoriziranog Manchester Uniteda i to na njihovom terenu. Da bi se to moglo ostvariti nagovijestio je Diafra Sakho već u 2. minuti. Slobodan udarac je izveo najbolji igrač West Hama Dimitri Payet, a najviši u skoku je bio Sakho. Manchester United već u 21. minuti dolazi do izjednačenja. Dugu loptu je poslao Paul Pogba koju je glavom u mrežu skrenuo Zlatan Ibrahimović i vratio utakmicu u egal. Do kraja utakmice Manchester je imao pregršt prilika za potpuni preokret, ali odličan je bio vratar gostiju Darren Randolph. Manchester United trenutno drži 6. mjesto ljestvice, dok je West Ham na 16. mjestu i samo bod ih dijeli od zone ispadanja.