Uspješan povratak Serene Williams i Victorije Azarenke na Indian Wellsu

Serena trenutno nema bodova upisanih za WTA ranking, dok je Azarenka tek na 204. poziciji.

Nakon što je u osmom tjednu trudnoće osvojila Australian Open i došla do 23. Grand Slam titule, Serena Williams vratila se tenisu na BNP Paribas Openu u Indian Wellsu poslije više od godinu dana izbivanja.

Odigrala je Serena nekoliko egzibicijskih mečeva, a prvi službeni meč protiv Kazahstanke Zarine Diyas riješila je u svoju korist nakon sat i pol vremena igre rezultatom 7:5 i 6:3. Držala je Diyas uz dosta poteškoća servis do same završnice prvog seta kada je Serena iskoristila ukupno šestu priliku za obrat, a nakon toga treću za set na svome servisu.

U drugom setu potpuna suprotnost, obje igračice jako su se mučile na servisu, Diyas je čak dva puta oduzela Sereni servu, ali svoju servu je izgubila četiri puta zaredom i otišla u poraz. Serena će u drugom kolu igrati protiv 29. nositeljice Nizozemke Kiki Bertens.

Druga povratnica na touru i bivša prva igračica svijeta Victoria Azarenka također je imala uspješan debi u novoj sezoni. Azarenka je posljednji meč igrala u srpnju 2017. kada je ispala od Simone Halep u osmini finala Wimbledona. U povratničkom meču Azarenka je pobjedila Britanku Heather Watson sa 6:4 i 6:2.

Brzi break na početku meča, još jedan sredinom donio joj je prednost 5:1, međutim Watson se uspjela vratiti na 5:4, ali je opet zabrljala na svome servisu i prepustila Bjeloruskinji set. U drugom setu Azarenka je opet na startu došla do prednosti, ovaj puta nije ju ispustila i mirno je privela meč kraju u svoju korist. U sljedećem kolu čeka je meč sa domaćom predstavnicom i osvajačicom US Opena Sloane Stephens.