Uvjerljivo slavlje Cedevite, Gorica iznenadila domaćine!

Gorica iznenadila Split i prošla u polufinale kupa!

Cedevita – Zabok 98:73 (28:17, 20:20, 23:17, 27:19)

Cedevita: Pullen 11, Cobbs 6, Krušlin 2, Katić 17, Bajo 4, Žganec 5, Stipanović 16, Bošnjak, Cook 15, Ramljak 9, Mustapić 7, Murić 6.

Zabok: Radovčić 3, Tomas 10, Galić 11, Črnjević 7, Ćutuk 7, Antulović 3, Tuđen, Proleta 12, Jambrović 12, Batur 8.

Cedevita je ušla kao apsolutni favorit u ovu utakmicu i definitivno opravdala očekivanja. Slaven Rimac je uskladio minutažu tako da su svi dobili priliku zaigrati i odmorio neke igrače koji su tokom sezone odigrali veće role. Zabok nije bio dorastao izazovu aktualnog hrvatskog prvaka, te nije uspio ni ozbiljnije zaprijetiti tokom cijelog susreta.

Do rezultata 17:14 momčad Zaboka se još kako tako održavala u utakmici, no serijom 10-0 Cedevite, svaka rezultatska neizvjesnost je prestala. Do kraja prvog perioda igre, Cedevita je pobjegla na dvoznamenkastu prednost i uvjerljivo vodila 28:17. Početkom druge četvrtine Zabok se uspio približiti na -7, no ponovno Cedevita radi seriju i održava svoju prednost do poluvremena u dvoznamenkastim okvirima.

Početna dionica drugog poluvremena je prolazila u znaku pokušaja Zaboka da se pokuša približiti Cedeviti, no rezultat se cijelo vrijeme kretao oko desetak razlike. Serijom 7-0 Cedevita se odlijepila na velikih 17 razlike (67:50) i utakmica je bila riješena. U posljednjoj dionici smo vidjeli daljnje povećanje prednosti hrvatskog prvaka, koje je na kraju iznosilo 98:73.

Toni Katić je predvodio strijelce Cedevite sa 17 poena i k tome dodao 5 skokova. Uz njega su još dvocifreni u redovima “Vitamina” bili Pullen, Stipanović i Cook. Kod Zaboka najviše su zabili Proleta i Jambrović, po 12 poena, te Galić 11.

Split – Gorica 63:71 (25:21, 11:21, 9:14, 18:15)

Split: Kedžo 3, Veljačić 20, Gabrić 12, Jukić 4, Rebić 9, Marčinković 3, Kalajžić 6, Runjić, Vrgoč, Cobbins 6.

Gorica: Papac 10, Petrović 9, Kapusta 3, Vučić 7, Mazalin 5, Prgomet 2, Majcunić 20, Mikšić 7, Mašić 4, Baković 4, Jukić.

Dočekali smo prvo iznenađenje na završnici kupa “Krešimir Ćosić”! Domaći KK Split poražen je od momčadi Gorice rezultatom 71:63 i ispada iz završnice kupa. Splićanima je presudio početak posljednje četvrtine, kada se Gorica odvojila na najveću prednost na susretu.

Početak utakmice je ponudilo dosta izjednačene košarke. Gorica se prva odvojila na četiri koša razlike (11:15). Međutim Split se vraća i preuzima vodstvo, te do kraja četvrtine je preokrenuo rezultat u svoju korist. Nakon dvije minute druge četvrtine, Gorica okreće rezultat u svoju korist i lagano do poluvremena podiže svoju prednost na šest koševa razlike 36:42.

Split je u drugom poluvremenu pritisnuo Goricu i nakon četiri minute igre uspio se približiti na samo poen razlike (43:44), no tada Gorica radi do kraja četvrtine seriju od 12-2 i na ulazu u posljednju dionicu igre ulazi sa prednosti 45:56. Odmah početkom četvrte četvrtine, tricom Majcunića i polaganjem Papca, Gorica odlazi na najveću prednost na susretu od 14 poena (47:61). Utakmica je u tim trenucima bila prelomljena i Split se nije uspio do kraja utakmice vratiti u rezultatsku neizvjesnost.

Goricu je predvodio Ivan Majcunić sa 20 poena, 3 skoka i 2 asistencije. Za Split je najviše ubacio Mauro Veljačić, također 20 poena.

Druga utakmica polufinala između Cedevite i Gorice je na rasporedu sutra u 19 sati