[KRAJ] 0:0 Hrvatska ide u Rusiju! Grci nisu imali šanse

Pratite tijek uzvratne utakmice dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo između Grčke i Hrvatske u Pireju.

GRČKA – HRVATSKA 0:0

GRČKA: Karnezis – Torosidis, Sokratis, Manolas, Stafylidis – Tzioli, Zeca – Christodopoulos, Fortounis, Bakasetas – Mitroglu

HRVATSKA: Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić – Rakitić, Brozović – Mandžukić, Modrić, Perišić – Kalinić

KRAJ! HRVATSKA IDE U RUSIJU

90. min – Mitrović ulazi umjesto Modrića, Kuipers je produžio dvije minute.

88. min – Pokušao je Kramarić pogoditi drugi kut Karnezisova gola iz blizine, ali lopta odlazi pored vrata.

87. min – Pokušali su Grci iz blizine nakon prekida, ali Subašić sigurno brani.

86. min – Iz igre izlazi Perišić, a mijenja ga drugo krilo Ante Rebić.

79. min – Grci zabijaju, ali iz očitog zaleđa. Ostaje 0:0.

78. min – Dalić radi prvu izmjenu. Umjesto Kalinića ulazi Kramarić.

67. min – Gianniotas šalje prizemnu loptu u sredinu, ali Lovren čisti na vrijeme u petercu.

59. min – Ulaze Fortounis i Gianniotas, a izlaze Lazaros i Bakasetas.

58. min – Mitroglou je pokušao prizemnim udarcem iz daljine, ali odlazi pored gola.

54. min – Grci su pritisli Hrvatsku, ali nemaju konkretnih prilika.

48. min – Brozović je pokušao iz daljine, ali lopta odlazi iznad gola.

45. min – Počelo je drugo poluvrijeme! Hrvatsku 45 minuta dijeli od Rusije.

45. min – Poluvrijeme je na Karaiskakisu. Hrvatska je većim dijelom prvog poluvremena kontrolirala susret, a preko Perišića je propustila priliku za vodstvo.

43. min – Najbolja prilika za Hrvatsku. Perišić fenomenalnim udarcem iz daljine pogađa stativu.

42. min – Subašić skida loptu s glave Retsosa nakon što ju je s desne strane proslijedio Mitroglou.

28. min – Opasno je pokušao Perišić s lijeve strane, ali lopta prizemno odlazi zamalo pored gola.

27. min – Odlična pozicija iz slobodnog udarca za Rakitića koji šalje loptu iznad gola Karnezisa.

23. min – Žuti karton dobio je Tachtsidis zbog prigovora sucu. Grci igraju jako prljavo i nervozno.

17. min – Najbolja šansa za Grčku. Sokratis puca s ruba kaznenog prostora malo pored gola.

15. min – Ponovno opasno ubacuje Vrsaljko, ali lopta je malo prebrza za Kalinića.

13. min – Bakasetas je pokušao iz daljine, ali lopta odlazi visoko iznad gola.

12. min – Zeca je pokušao iznuditi kazneni udarac, ali sudac Kuipers odlično vidi i sudi kontra prekršaj na Striniću.

7. min – Vrsaljko je lijepo ubacio s desne strane, ali nitko od hrvatskih igrača nije natrčao na upotrebljivu loptu.

5. min – Grci imaju terensku inicijativu, ali bez konkretnih prilika u ovoj ranoj fazi.

20:45 – Počela je utakmica u Pireju. Hrvatske nogometaše samo 90 minuta dijeli od plasmana na Svjetsko prvenstvo u Rusiju.

20:42- Hrvatska nacionalna hima ispraćena je brojnim zvižducima domaćih navijača.

20:40 – Unatoč rasprodanom stadionu Karaiskakis, tribine Olympiakosova doma nisu ispunjene do posljednjeg mjesta.

20:37 – Hrvatska nogometna reprezentacija dosad je odigrala devet utakmica u dodatnim kvalifikacijama za Svjetsko i Europsko prvenstvo pri čemu nije upisala nijedan poraz.

20:22 – Igrače i stručni stožer u Pireju je pozdravio i legendarni Velimir Zajec koji je četiri godine igrao u redovima Panathinaikosa.

20:19 – Hrvatska se na Karaiskakisu večeras bori za svoj peti nastup na svjetskoj smotri nakon što je bila u Francuskoj 1998. godine, Južnoj Koreji i Japanu 2002. godine, Njemačkoj 2006. godine i Brazilu 2014. godine. Samo smo jednom prošli skupinu, i to u prvom nastupu kada smo došli do bronce.

20:17 – Hrvatska je posljednji put u Grčkoj gostovala 2011. godine u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo kada je golovima Samarasa i Gekasa domaći sastav slavio rezultatom 2:0. Utakmicu u Pireju tada su obilježili izgredi grčkih navijača.