UŽIVO Hrvatska-Španjolska 2:1 Kalinić, Perišić + Subašić… Pobjeda!!!

Mogući protivnici: a) Engleska ili b) Belgija/Švedska/Irska ili c) Austrija/Portugal/Island/Mađarska

KRAJ 2:1!!! Hrvatska je pobijedila dvostruke europske prvake! BRAVO ČAČIĆU, BRAVO VATRENI, BRAVO  H R V A T S K A!!!

Mogući protivnici u prvoj rundi nokaut-faze:

B3 Engleska

E3 Belgija, Švedska, Irska

F3 Austrija, Island, Portugal, Mađarska

90’+2 out Perišić i Pjaca, in Kramarić i Čop

Još jedna minuta!

90′ žuti karton Perišić (zbog skidanja dresa… baš nas briga! :))

87′ 2:1 GOOOOOOOOOL!!! LJUUUUUDI, VODIMOOOO!!! IVAN PERIŠIĆ, I-VA-N PE-RI-ŠIĆ! SA LIJEVE STRANE, PORED JUANFRANA K’O DA JE NIŽERAZREDNI BEK 🙂 DRUGI PERIŠIĆEV GOL NA EURU!

84′ izmjena, treća kod Španjolaca: Fabregas out, Thiago Alcantara in

82′ izmjena Rog out, Kovačić in

81′ Umor, sparina, vrućina… Ćorluka je osjetio slabost 🙁

80′ Španjolci, naravno, sa izraženijim posjednom lopte, Iniesta je stalna prijetnja, ali ovo je – otvorena utakmica.

I mali podsjetnik: kako ga je majstor skinuo… Ooooo-le! 🙂

75′ Sa tribina grmi “Hoćemo pobjedu”. Svaka čast Anti Čačiću i Vatrenima!

71′ SUBAŠIĆ BRANI 11-ERAC SERGIU RAMOSU!!! BRAVO SUBA, MA-HAAJSTOREEE!!!

71′ 11-erac za Španjolsku. Na Pjaci nije suđen, ali na Davidu Silvi je. Plus žuti kartoni Vrsaljku zbog prekršaja i Srni zbog prigovora.

68′ Turska-Češka 2:0. Kako se stvari razvijaju, sigurno smo drugi i ići ćemo na nimalo raskošnu, ali jako žilavu i na trofeje naviknutu Italiju – u ponedjeljak, 27. lipnja, od 18 sati, u St.Denisu.

66′ izmjena Morata out, Aduriz in

– Čačić, u svom stilu, još ne radi izmjene

– na tribinama zasad: bez i najmanjih problema.

60′ izmjena Nolito out, Bruno Soriano in

59′ Španjolci na Europskim prvenstvima nisu dobili gol u – 735 minuta igre. Do večeras 😉

57′ Dvije šanse naših!!! Jedvaj sa 15 metara u blok pa sjajni Pjaca škaricama sa 10 metara pored gola… Aaaaajmooooo!!!

45′ Nema promjena u sastavima. Nastavlja se od 1:1, strijelci Morata (ast. Fabregas) pa Kalinić (ast. Perišić). Jedini žuti karton za sada je dodijeljen Rogu.

Poluvrijeme 1:1 Promašili smo dvije sjajne šanse u 13-oj, bilo je očigledno da je Španjolska bolja od Hrvatske u kojoj nema Modrića, ali… Nikola Kalinić je postigao briljantan, fenomenalan pogodak petom sa 2-3 metra (nakon kiksa španjolske obrane, ali – baš nas briga!). Dakle: 1:0 Morata 7′ pa 1:1 Kalinić 45′. S obzirom na viđeno, odličan rezultat. Češka-Turska, poluvrijeme 0:1. Trenutačno smo drugi sa 5 bodova iza Espane koja ima 7, a ispred Turske sa 3 i Češke sa 1 bodom. Ostane li ovako, u prvom krugu nokaut-faze idemo na – Italiju. Evo i Kalinićevog gola 🙂 Čitamo se za 10-ak minuta…

45′ GOOOOOOOOOL!!!!!! 1:1 NIKOLA KALINIĆ petom sa 3 metra na asistenciju Perišića. Fe-no-me-na-lni gol. Bravo Kale, Bravoooooo!!!

38′ Španjolci u zadnjih 14 utakmica na Europskim prvenstvima nemaju niti jedan poraz, a imaju – 13 pobjeda. Velemajstori.

30′ ŽK Prekršaj Marka Roga na Fabregasu i naš je veznjak dobio prvi žuti karton na utakmici

25′ Nismo loši, vidi se da imamo klasu i da možemo zaprijetiti De Gei, ali… Bez Modrića, Perišića i Brozovića tj. bez barem malo višeg i intenzivnijeg presinga na ovako svjetski kvalitetne protivnike – svaka druga akcija Španjolaca je opasnost za Subašića 🙁

20′ Sa Hrv-Špa 0:1 i Tur-Češ 1:0 ljestvica trenutačno izgleda ovako:

1. Španjolska 9

2. Hrvatska 4

3. Češka 3

4. Turska 1

18′ Evo kako nam je Morata zabio…

13′ Dvije fenomenalne šanse naših! Najprije Kalinić sa 18 m lansira projektil, ali ravno u De Geu, a onda Rakitić lobom sa 20m pogađa gredu!!!

*u Lensu: Turska-Češka 1:0 (Burak Yilmaz)

10′ Kako je počelo u Bordeauxu, prvi u skupini sigurno nećemo biti. Što nam nosi drugo ili (ako Česi ‘nakantaju’ Turke) treće mjesto?

– ako budemo drugi u prvom krugu nokauta faze čeka nas: Italija

– budemo li treći, ovisno o ždrijebu mogući protivnici su: Francuska ili Wales

Nema lakih suparnika, ali najbolje bi bilo izbjeći situaciju da idemo na domaćine.

7′ GOL 0:1 Morata Ufff… Nije dobro. Nakon samo sedam minuta gubimo. Zabio nam je Morata sa gol-crte poslije sjajne kombinatorike Španjolaca. Sakrili su nam loptu, stisli nas i redaju se šanse pred Subašićem…. 🙁

5′ Našem majstoru nedostaje najbolji suigrač Modrić, španjolski čarobnjak ima sve najbolje suigrače pored sebe na travnjaku u Bordeauxu. Svijet ovo vidi kao sraz: dvije Barcelonine mega-klase…

21:00 Utakmica je počela. Ajmo… Svi kao jedno, a iznad svih –  H R V A T S K A!

20:50 Tribine u Bordeauxu su ‘kockaste’, atmosfera fenomenalna, iščekivanje već teško podnošljivo… 🙂

20:42 Evo i sastava sa druge utakmice u našoj skupini koja, naravno, također počinje za 15 minuta.

Češka: Cech, Kaderabek, Sivok, Hubnik, Pudil, Plasil, Pavelka, Darida, Dockal, Krejci, Necid.

Turska: Babacan, Koybasi, Balta, Topal, Gonul, Inan, Tufan, Turan, Sen, Mor, Yilmaz.

20:36 Čačić, što zbog ozljeda, što zbog umora, a što zbog kartona večeras u startnih 11 nije postavio: Modrića, Mandžukića, Brozovića, Vidu i Strinića. Pola momčadi… Protiv Španjolske… Ovima koji će igrati: spuno sreće protiv fenomenale Espane!

20:30 Lijepo je znati da smo već u nokaut-fazi. Bilo bi lijepo da večeras dobijemo, budemo prvi i – izbjegnemo Italiju. I da za Hrvatsku navijaju pravi navijači, bez idiota na tribinama ‘Matmut Atlantiquea’  Bordeauxu!

20:25 Evo i Uefinog službenog zapisnika. Rogova zadaća bit će: striktno paziti na – Iniestu?

20:20 Del Bosque nije mijenjao apsolutno ništa…  Španjolska (4-3-3): De Gea – Juanfran, Pique, Ramos, J.Alba – Fabregas, Busquets, Iniesta – D.Silva, Morata, Nolito.

20:10 Dakle: Subašić – Srna, Jedvaj, Ćorluka, Vrsaljko – Badelj, Rog – Perišić, Rakitić, Pjaca Kalinić.

20:07 Imamo sastav Vatrenih. IGRAJU KALINIĆ, VRSALJKO, JEDVAJ, PJACA I ROG!

20:05 Njemačka je pobijedila Sj.Irsku 1:0 i time smo sigurno u drugome krugu neovisno o ishodu večerašnje utakmice sa Španjolskom!

20:00 Dobra Vam večer. Još sat vremena…  Ajmo, svi kao jedno, a iznad svih – HRVATSKA!