Rijeka je slavila protiv Osijeka na domaćem terenu s 2:0 i tako povečala prednost nad Dinamom na osam bodova. Dinamo je nešto ranije izgubio u Koprivnici od Slavena, samim time Riječani su blizu osvajanja povijesnog naslova.  Za slavlje Riječana pogodili su Roman Bezjak i Franko Andrijašević.

USKORO OPŠIRNIJE!

UŽIVO: RIJEKA – OSIJEK 2:0 (Bezjak 11′ P, Andrijašević 90′ P)

0′ – Rujevicom se ori pjesma navijača, koji su svjesni da se večeras može riješiti prvenstvo. Utakmica je počela…

3′ – nakon početnog ispitavanja snaga prva je zaprijetila Rijeka preko Gavranovića. Udarac glavom je završio tik do lijeve vratnice Malenice.

4′ – ponovno prijeti raspoloženi Gavranović, opasan udarac je malo skrenut od strane Osijekove obrane i završio malo iznad gola. Na terenu postoji samo Rijeka koja ne da Osijeku disati…

6′ – Gavranović treći put pokušava, jako je opasno ali udarac glavom nakon kornera završava iznad gola

10′ – Osijek se malo oslobodio pritiska, no opet prijeti Rijeka, a udarac Andrijaševića iz izgledne prilike odlazi iza gola

11′ – jedanaesterac za Rijeku, udarac glavom Bezjaka završava na ruci Osijekovog braniča Matasa i sudac Križarić opravdano pokazuje na najstrožu kaznu

11′ – GOOOOOOOOOOOL za Rijeku, 1:0, Roman Bezjak je siguran realizator najstrože kazne

14′ – Bradarić radi prekršaj na Ejupiju na sredini terena povlačeći ga s leđa, na što Ejupi nervozno reagira i odguruje hrvatskog reprezentativca. Križarić pokazuje žuti karton za oba igrača!

19′ – prva prava prilika za Osijek. Osijek je izigrao Riječane u sredini, no Gabrijel Boban puca iznad gola

22′ – brza akcija Rijeke po oduzetoj lopti Vešovića. Ristovski nalazi Mišića koji puca s 16m, a njegov udarac odlazi metar od lijeve stative gola Osijeka

26′ – slobodan udarac za Rijeku blizu aut linije, Mišić lijepo pronalazi Vešovića no njegov udarac glavom nije dovoljno precizan

31′ – pregršt uzbuđenja na Rujevici. Gavranović predivnim udarcem s 17m pogađa gredu, Vešović iz iste akcije pokušava a blokirani udarac, Malenici ispada ispada iz ruku. Škorić je ipak na mjestu i panično izbacuje u korner za Rijeku

31′ – prva izmjena na utakmici, Zekić vadi tragičara Matasa i uvodi Grgića

33′ – Rijeka je sve bliže drugom pogotku, sada Gavranović u šesnaestercu iz okreta puca, Malenica je savladan, ali Švicarac je zamalo neprecizan

41′ – Rijeka melje Osijek, Rujevica je proključala, a Gavranović drugi puta na susretu pogađa gredu. Ponovno predivan udarac izvana, no povremeni švicarski reprezentativac zaista nema sreće pa da odličnu igru okruni pogotkom

44′ – žuti karton za nekadašnjeg prvotimca Osijeka u redovima Rijeke, Josip Mišić je požutio nakon jednog starta s leđa nad Bobanom

45′ – crveni karton za Ejupija; u nadoknadi prvog poluvremena najbolji igrač Osijeka Muzafer Ejupi dobiva drugi žuti karton. Vrlo nervozna reakcija Ejupija, koji udara Ristovskog i zarađuje crveni karton. U prigovoru sucu Mioč također dobiva žuti karton, a nedugo nakon toga sudac Križarić šalje igrače na odmor.

45′ – poluvrijeme na Rujevici, Rijeka je bila puno bolji takmac od Osijeka, Ejupi je dobio crveni karton i očekuje se da u drugom poluvremenu ekipa Matjaža Keka privede susret kraju i pobjegne Dinamu na +8

46′ – počelo je drugo poluvrijeme

48′ – Rijeka je nastavila s pritiskom, a prvu veliku priliku brani vratar Osijeka Malenica. Predivna lopta Gavranovića u prostor, no u šesnaestercu najbolji strijelac lige Andrijašević puca po sredini i pogađa Malenicu

56′ – nižu se prilike Rijeke uz podršku raspjevane Rujevice, Osijek ne može iznijeti loptu iz svoje polovice

62′ – opasna prilika za Rijeku, slobodni udarac na 17m, no Gavranovićev udarac zapinje u živom zidu. Osijek je preživio i ovaj nalet Riječana.

66′ – dvostruka promjena u redovima Osijeka. Mioč izlazi, Knežević ulazi, a umjesto Bobana ulazi bivši igrač Rijeke Domagoj Pušić. Zekić je sve tri zamjene napravio.

68′ – brzo oduzeta lopta Rijeke, Andrijašević lijepo puca, no Malenica odbija u korner za Rijeku

72′ – prva izmjena Rijeke; izlazi ozljeđeni Bezjak, a mijenja ga sunarodnjak Črnic

72′ – odmah po ulasku Črnic upropaštava obećavajuću kontru Rijeke mlakim udarcem

81′ – Osijek prijeti iz prekida, no uz male poteškoće siguran je vratar Rijeke Andrej Prskalo

82′ – žuti karton za Pušića, neoprezno je laktom udario Ristovskog

85′ – Rijeka je vidljivo pala, pa Kek mijenja Gavranovića i uvodi Matu Maleša

87′ – Osijek je potpuno pretrčao umornu Rijeku

89′ – U jednoj polukontri Škorić ruši Vešovića u šesnaestercu i Križarić po drugi puta pokazuje na bijelu točku; Rijeka ima priliku završiti utakmicu

90′ – GOOOOOOOOOOOL 2:0 za Rijeku, Andrijašević je sigurni realizator

90′ – zadnja izmjena na susretu; Kek daje priliku Čanadžiji koji ulazi umjesto Vešovića

Kraj utakmice na Rujevici, Rijeka je savladala Osijek iz dva jedanaesterca koje su realizirali Bezjak i Andrijašević, te je otišla na +8 u odnosu na Dinamo. Na Rujevici pjesma ne prestaje!