Van Gaal: “Ovo je prvenstvo utrka miševa!”

Manchester United pogotkom Ashleya Younga ostao u vrhu.

Louis van Gaal/Getty Images

Manchester United ostao je u priključku za sam vrh Premier lige pobijedivši Newcastle 1:0, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Ashley Young u 89. minuti susreta. Iako je Manchester dominirao većinu utakmice, a pogotovo u prvom poluvremenu, mreža se nije tresla sve do posljednje minute kada je obrana Svraka kapitulirala.

Trener Louis van Gaal je, nakon tijesne i teško izborene pobjede protiv Newcastle Uniteda na St. James Parku, bio iznimno zadovoljan prikazanim: “Dominirali smo svih 90 minuta i ovo je možda naša najbolja utakmica sezone. Nismo se nagradili u prvom poluvremenu. Izvukli smo se za dlaku. Ovo je prvenstvo utrka miševa! Vodi se teška borba i svi su naši protivnici slavili u svojim utakmicama.”

Za kraj, pohvalio je požrtvovnost Waynea Rooneya, koji je uvelike zaslužan za pogodak jer je pritiskom na protivničku obranu omogućio da dođe do njihove pogreške i krivog dodavanja za Younga: “Bila je to luda trka Waynea Rooneya, izgubljena lopta koja je pokazala borbeni duh kojega ima ova ekipa. Željeli smo pobijediti. Sve sam izmjene napravio kako bi smo pobijedili, a ne kako bih sačuvao rezultat.

Manchester je ovom pobjedom zadržao četvrto mjesto i samo bod zaostatka za Arsenalom i trećim mjestom koje vodi izravno u Ligu prvaka.