Varaždin u prvoligaškoj atmosferi srušio Dinamo II

Utakmicu u Varaždinu pratilo je više od 2000 gledatelja.

Odigrane su utakmice 30. kola Druge hrvatske nogometne lige, a sjajnom utakmicom u Varaždinu i pobjedom domaćina zakompliciralo se na vrhu. Gorica je upisala pobjedu u Sesvetama, a osim ulaska u prvu ligu došla je vrlo blizu i osvajanju naslova prvaka.

Varaždin – Dinamo II 2:1

U sjajnoj atmosferi pred gotovo 2500 gledatelja nogometaši Varaždina pobjedili su vodeću momčad druge HNL i ostavili otvorenu utrku za prvaka. Domaćini su poveli u 20. minuti golom Dejana Glavice, a prednost je udvostručio neposredno prije odlaska na odmor Mario Sačer. Domaćini su držali vodstvo do pred sami kraj utakmice kada je u sudačkoj nadoknadi Ivan Božić uspio smanjiti rezultat.

Sesvete – Gorica 0:1

U drugom derbiju kola Gorica je upisala veoma važnu pobjedu na gostovanju u Sesvetama. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Atiemwen Iyayi Believe u 72. minuti iz kaznenog udarca. Ovom pobjedom Gorica se izjednačila na vrhu sa Dinamom, ali što im je još važnije, tri kola uoči kraja prvenstva potrebna im je još jedna pobjeda za prvoligaško društvo.

Dugopolje – Šibenik 1:1

Dugopolje i Šibenik odigrali su rasterećenu utakmicu u kojoj ni jednima ni drugima ne gori pod petama, niti imaju imperativ pobjede za plasman u vrh. Ampem Prince Obeng doveo je Šibenik u vodstvo u 58. minuti, a Dominik Balić je udarcem s bijele točke pet minuta kasnije postavio konačnih 1:1.

Hajduk II – Lučko 3:0

Druga Hajdukova momčad pomogla je u ovom trenutku ponajviše svome prvom susjedu Solinu tako što su ostavili Lučko bez bodova, a samim time i iza Solina u borbi za ostanak. Već u 13. minuti Tonio Teklić doveo je Bile u vodstvo, a isti igrač poduplao je prednost u 33. minuti. Konačni rezultat postavio je u drugom poluvremenu Babou Pa Omar.

Novigrad – Solin 3:2

Novigrađani su uhvatili posljednju slamku spasa da ostanu u borbi za ostanak, a pobjeda protiv konkurenta im puno znači jer su i goste ostavili bez bodova, te im se tako približili na samo tri boda zaostatka. Poveli su domaći već u četvrtoj minuti golom Luke Čakaruna, a već u 20. minuti Bruno Bogojević povećao je vodstvo. U 64. minuti Patrice Zoungrana dao je nadu Solinu u preokret, a ona je trajala do 84. minute kada Dejan Polić koristi kazneni udarac i rješava pitanje pobjednika. Ipak Marko Farić smanjio je rezultat u 87. minuti, ali više od toga Solin nije mogao.

Kustošija – Hrvatski Dragovoljac 1:2

Hrvatski Dragovoljac došao je do bodova koji bi mu mogli značiti siguran ostanak među drugoligašima. U izravnom sučeljavanju na Kustošiji Zvonko Pamić pogodio je za vodstvo u 22. minuti, a Kristijan Lovrić izjednačio je u 63. minuti. Dvije minute prije kraja utakmice, kada su obje ekipe već bile zadovoljne bodom, Anel Topuzović pogodio je za iznimno vrijednu pobjedu Crnih.