Vaterpolisti Mladosti nakon petaraca izbacili Jadran i plasirali se u finale Triglav lige

Luka Bukić sa četiri pogotka bio je prvi strijelac susreta

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti prvi su finalist regionalne vaterpolske Triglav lige nakon što su boljim izvođenjem peteraca bili bolji od crnogorskog Jadrana iz Herceg Novog.

Jadran HN – Mladost 12:14 (4:2, 2:1, 1:3, 3:4, 2:4)

Jadran: Kandić, Ukropina, Popadić, Kriještorac 1, Murišić, Merkulov 1, Baničević, Gardašević 2, Radović 2, Spajić 2, Drašković 2, Petković 2, Tešanović, Mijušković, trener: Vladimir Gojković.

Mladost: Marcelić, Radu 2, Zović 2, Bajić, Biljaka, Bukić 4, Marković 1, Lazić, Herceg, Paškvalin, Valečić 1, Bašić 2, Slade, Miloš 2, trener: Zoran Bajić.

Mladost je povela preko Rumunja Cosmina Radua, a nakon njega iz peterca je prednost udvostručio Ivan Domagoj Zović, međutim Crnogorci su sa četiri gola u nizu otišli na prvi predah sa prednosti 4:2. Golovima Radovića i Draškovića, Jadran je otišao na visokih 6:2, a golom Luke Bukića u posljednjoj minuti prvog poluvremena Mladost je smanjila rezultat.

U trećoj četvrtini igrala se čvrsta i dobra obrana, a pogotkom Pave Markovića dvije sekunde prije kraja četvrtine Zagrepčani su došli na minimalni zaostatak. Igralo se potom gol za gol, sve do posljednje tri minute kada je Bukić uspio izjednačiti, Spajić je zatim ponovo doveo Jadran u minimalno vodstvo, da bi Lovre Miloš minutu prije kraja postavio konačnih 10:10.

Radu, Zović i Bukić pogađali su sa pet metara za Mladost, dok je Marcelić zaustavio udarce Petkovića i Mijuškovića, a zatim je Andrija Bašić bio precizan za ulazak u finale.

Najefikasniji u redovima Mladosti bio je Luka Bukić sa četiri pogotka, dok je Ivan Marcelić zaustavio 14 udaraca. Kod Jadrana čak pet igrača postiglo je po dva pogotka, a vratar Kandić zaustavio je osam udaraca.