Važna pobjeda hrvatskih košarkaša

Hrvatska košarkaška reprezentacija nakon niza poraza upisala je i prvu pobjedu svladavši u Zadru reprezentaciju Nizozemske rezultatom 82:78 (25:13, 19:21,15:26,23:18).

Pobjedom protiv Nizozemske još uvijek je u igri za prolaz u drugi krug kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje se održava u Kini.

Hrvatski košarkaši odlično su otvorili utakmicu što se i vidjelo na pogođenim tricama u prvih pet minuta susreta. Tijek utakmice išao je na stranu Hrvatske koja je održavala svoju prednost između deset i četrnaest koševa. Treća četvrtina započela je dosta loše. Promašeni šutovi i pad obrane omogućilo je Nizozemcima da se približe na samo gol zaostatka u posljednjih deset minuta susreta. U posljednjoj četvrtini susreta Nizozemska je preko pogotka Oudendaga prešla u vodstvo i dodatno uzburkala hrvatske košarkaše. No, ovaj puta košarkaši su se uspjeli izvući, te tricom Šakića, pogođenim slobodnim bacanjima Krušlina i zakucavanjem Perića ipak preuzeli vodstvo za 66:62. Hrvatski košarkaši do kraja utakmice uspjeli su zadržati prednost, te upisati pobjedu o četiri gola prednosti.

Hrvatsku su predvodili Željko Šakić s 22 i Filip Krušlin sa 17 koševa, dok je na strani Nizozemske najviše postigao Thomas van der Mars s 20 koševa.

Preostala dva susreta Hrvatsku očekuje tijekom ljeta, gdje 28. lipnja gostuje u Italiji,a 1. srpnja u Rumunjskoj.

1 Italija 4 4 0 336-246 +90 8
2 Rumunjska 4 2 2 253-300 -47 6
3 Nizozemska 4 1 3 276-298 -22 5
4 HRVATSKA 4 1 3 263-284 -21 5