Važna pobjeda Mladostaša na gostovanju u Kamniku

Mladost je od final foura udaljena dva boda.

Odbojkaši Mladosti upisali su pobjedu u utakmici devetog kola Mevza lige na gostovanju u Sloveniji kod Calcit Kamnika rezultatom 3:1 u setovima.

Calcit Volley KAMNIK (SLO) – Mladost ZAGREB 1:3 (25:22, 21:25, 20:25, 21:25)

Slovenci su nakon početnog vodstva Mladosti 8:3 uspjeli okrenuti set u svoju korist i povesti, a u drugom setu vidjeli smo isti scenarij, ali u zamjenjenim ulogama. Kamnik je vodio s 8:4, no već do sredine seta, Mladost okreće na 16:14, a potom izjednačava rezultat. Treći i četvrti set bili su iznimno izjednačeni, u oba je Mladost do završnice došla s prednosti 21:19 te je do kraja seta nije ispuštala.

Marko Sedlaček bio je prvo ime s 23 osvojena poena, 19 je osvojio Kruno Nikačević, a Matija Sabljak dodao je 14.

Mladost je na ljestvici peta sa dva boda manje od Waldviertela i utakmicom manje, te četiri boda manje od Kamnika i dvije utakmice manje. Sljedeći susret igrati će 13. veljače protiv Waldeviertela u Domu odbojke u Zagrebu.