Važna pobjeda Šahtara, Srni 90 minuta

Šahtar iz Donjecka je u 23. kolu ukrajinskog prvenstva upisao pobjedu rezultatom 7:3 na gostovanju kod Hoverle.

Darijo Srna/Foto: shakhtar.com

Darijo Srna odigrao je cijeli susret u vrlo važnoj pobjedi Šahtara na gostovanju kod Hoverle. Kapetan ukrajinskog prvaka te hrvatske reprezentacije sudjelovao je u dvoboju s čak 10 pogodaka koji je na kraju završio pobjedom gostiju od 7:3.

Do 18. minute Šahtar je već vodio 3:0 pogocima dvostrukog strijelca Gladkija te Coste. Činilo se kako će momčad Darija Srne nakon toga lako izaći na kraj s 12. momčadi prvenstva, no tada slijedi šok. U razmaku od 42. do 54. minute domaćini zabijaju tri pogotka te vraćaju stvari na početak.

Šahtaru je trebalo nekoliko trenutaka za konsolidaciju redova, a u 64. minuti goste u novo vodstvo dovodi Rakitskij. Do kraja susreta pogađali su još i Stepanenko, Adriano i Teixeira za potvrdu nove pobjede i drugog mjesta na tablici koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Velika prijetnja ekipi iz Donjecka predstavlja Dnjipro koji ima utakmicu manje te dva boda manje od aktualnog prvaka. Ostala su još tri kola do kraja, a utakmicu 23. kola Dnjipro će odigrati sutra protiv četvrtoplasirane Zorje. Prvi je Dinamo Kijev sa četiri boda više od Šahtara te utakmicom manje.