Vekić preokretom do izjednačenja

U parovima bi trebale zaigrati Ana Konjuh i Darija Jurak.

Najbolja hrvatska tenisačica, Donna Vekić pobjedila je Aleksandru Krunić i izjednačila rezultat između Hrvatske i Srbije na 1:1.

Donna Vekić – Aleksandra Krunić 1:6 7:5 6:1

Vekić je slabo ušla u meč, kod 1:1 je imala dvije vezane break lopte koje je propustila, a nakon toga Krunić dva puta zaredom uzima Osječanki servis i dolazi do laganih 6:1. U drugom setu je Donna bila vrlo sigurna na početnom udarcu, a odličnim otvaranjem došla je do ranog breaka, nakon toga još jednog i imala je vodstvo 5:1. Krunić se vratila na 5:5, a potom Vekić kod vodstva 6:5 koristi petu set loptu za 1:1 u setovima.

Odlučujući set, Vekić otvara briljantno sa pet vezanih gemova u nizu, od tog dva na servis Krunićke. Kod 5:1 srpska tenisačica nije iskoristila tri vezane break prilike kako bi ostala u igri, Donna osvaja pet poena zaredom i dolazi do pobjede.