Velika Dinamova sramota: Skenderbeu zatvorio vrata Europa Lige očajnom Dinamu

Dinamo je na gostovanju u Albaniji odigrao blijedih 0:0, te je zbog primljenog gola u gostima ispao iz Europa Lige. Veliki je to neuspjeh ekipe Marija Cvitanovića budući da je Dinamo neusporedivo skuplja ekipa od Skenderbeua, no u dvomeču s albanskom ekipom Dinamo nije pokazao gotovo ništa, te je zasluženo ispao iz Europa Lige.

Skenderbeu i Dinamo su oprezno otvorili utakmicu, a već u 4. minuti je Fernandesu poništen gol uslijed zaleđa. S druge strane, odmah prijete i domaćini, a Latifijev pokušaj brani Livaković. Bilo je do kraja još nekoliko prilika s obje strane, no generalno smo gledali vrlo loš nogomet u Elbasanu, a Dinamo je zaista odigrao iznimno blijedo poluvrijeme u trenucima kada im je trebao gol.

U drugo poluvrijeme je Dinamo ušao puno odlučnije, no bez nekih velikih prilika. Vrijedi izdvojiti jedino udarac Soudanija koji je zatresao vanjsku mrežu gola Shehija u 65. minuti. Tračak nade za vrlo loši Dinamo se dogodio u 77. minuti kada Nimaga dobiva drugi žuti karton, što je omogućilo Dinamu potpunu dominaciju u nastojanjima da probiju Skenderbeu. Ipak, valja naglasiti kako je Dinamov pritisak bio stihijski i bez neke velike ideje u igri zagrebačke ekipe. Na kraju Dinamo nije uspio doći do kasnog gola, kao što je to bio slučaj na Maksimiru, te su Modri ubilježili veliki neuspjeh protiv ekipe od koje je Dinamo skuplji gotovo 50 milijuna eura.

Skenderbeu – Dinamo 0:0

Skenderbeu: Shehi – Vangjeli, Radas, Osmani (od 90′ Muzaka), Mici – Jashanica, Lilaj, Gavazaj (od 74′ Adeniyi), Latifi – Nimaga, Sowe (od 86′ Dita)

Dinamo: Livaković – Stojanović, Sigali, Rrahmani, Lecjaks (od 85′ Hodžić) – Doumbia, Moro – Soudani, Olmo, Fernandes – Henriquez (od 67′ Fiolić)