Velika pobjeda Juga nad Brescijom u Ligi prvaka

Jug bi pobjedom u Barceloni mogao doći i do druge pozicije.

Vaterpolisti Juga CO savladali su na svom bazenu u Gružu pred 800 gledatelja talijansku Bresciju u 10. kolu vaterpolske Lige prvaka, te ih tako preskočili na trećem mjestu na ljestvici.

Jug CO – AN Brescia 10:7 ( 1:1, 5:2, 1:1, 3:3 )

Bazen u Gružu, gledatelja: 800

Suci: Stavridis (Grčka) i Naumov (Rusija)

JUG CO: Bijač, Macan, Fatović, Lončar, Joković, Garcia, Ivanković, Rašović, Renzuto, Pavličević, Benić, Lozina, Jarak. Trener: Vjeko Kobešćak.

AN BRESCIA: Del Lungo, Guerrato, C. Presciutti, Manzi, Guidi, Rizzo, Muslim, Nora, N. Presciutti, Bertoli, Janović, Vukčević, Moretti. Trener: Alessandro Bovo.

Mali broj pogodaka u prvoj četvrtini sugerirao je dozu grča i opreznosti, a oslobodili su ga se domaći veterpolisti u drugoj četvrtini koju su dobili sa 5:2 i praktički riješili pitanje pobjednika. U nastavku susreta ponovo se igralo na malo golova, a u samoj završnici Gospari su odigrali dovoljno da zadrže stečenu prednost i važnu pobjedu uoči posljednja četiri kola.

Najbolji strijelac bio je Luka Lončar sa tri pogotka, Loren Fatović, Hrvoje Benić i Maro Joković dodali su po dva, a Vincenzo Renzuto jedan.