Velika pobjeda vaterpolista: Sukno i Garcia odveli Hrvatsku u polufinale!

Hrvatska vaterpolo reprezentacija je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Budimpešti svladala Italiju s 12:9. Na taj način su se izabranici Ivice Tucka plasirali u polufinale natjecanja gdje ih čeka branitelj naslova Srbija.

Hrvatska je odlično otvorila četvrtfinalni susret, te su Šetka i Sukno iskoristili igrača više odnosno peterac za početno vodstvo od 2:0. Tada se u igru vraća Italija, a prvo je vodstvo smanjio Renzuto da bi predivnim lobom rezultat izjednačio Aicardi. Ipak, Hrvatska završava prvu četvrtinu vodstvom za što se pobrinuo Sandro Sukno drugim golom na utakmici.

Drugu četvrtinu je dalekometnim zgoditkom otvorio Figlioli, a talijanskom bombarderu je uskoro golom odgovorio Sukno, večeras najraspoloženiji igrač u redovima Hrvatske. Naturalizirani Španjolac Garcia tada diže rezultat na 5:3 u jednoj kontri i kada se činilo da će se Hrvatska uspjeti odvojiti, Italija radi još jedan povratak golovima Bodegasa i Di Fulvia, te se rezultatom 5:5 otišlo na odmor.

Treća četvrtina počinje jednako kao druga bombom Figliolija za prvo talijansko vodstvo u utakmici koje je podosta poljuljalo hrvatske vaterpoliste. No, tada na scenu ponovno stupa Garcia i predivnim udarcem izvana izjednačuje rezultat. Najbolji igrač utakmice Sukno pokazuje klasu za novo vodstvo Hrvatske, a Šetka uskoro diže na dva gola razlike s kojima se otišlo u posljednju četvrtinu.

Tada mlade nade hrvatskog vaterpola pokazuju svoju perspektivu. Prvo vodstvo povećava Ante Vukičević, da bi potom Marcelić obranio veliku priliku Italije i tako najbolje odgovorio izborniku Tucku koji ga je početkom treće četvrtine uveo umjesto prvog golmana Bijača. Renzuto ipak smanjuje na 9:7, a onda Garcia fenomenalnim udarcem skida paučinu Tempestijevog gola i vraća prednost Hrvatske na tri gola razlike. No, daleko je to bilo od riješene utakmice budući da se Talijani visokim presingom i agresivnim pristupom vraćaju u susret golovima Aicardija i Renzuta. Nakon toga gol spasa za Hrvatsku zabija Bušlje koji je iskoristio odličnu asistenciju Garcije i odveo Hrvatsku na dva gola razlike. Obrana je u ključnim trenucima odradila svoje, a šlag na tortu je svojim četvrtim golom na susretu dodao Javier Garcija koji je u kontri postavio konačan rezultat 12:9.

HRVATSKA – ITALIJA 12:9 (3:2, 2:3, 3:1, 4:3)