Veliki skok Roberta Kišerlovskog u Francuskoj

Hrvatski biciklist osvojio je 14. mjesto petog dana natjecanja u Francuskoj te se u ukupnom poretku popeo za čak 40 pozicija.

Robert KIšerlovski

Francuz Romain Bardet etapni je pobjednik petog dana velike utrke Criterium du Dauphine iz kalendara Svjetske biciklističke serije.

Bardet je briljirao na pretposljednjem usponu u kojem se uspio izdvojiti iz pelotona, a na koncu je slavio s 36 stotinki prednosti pred drugoplasiranim Britancem Van Garderenom.

Hrvatski biciklist Robert Kišerlovski odradio je solidnu utrku i osvojio 14. mjesto s minutom i 35 sekundi zaostatka za pobjednikom. Kišerlovski je uspijevao biti u najbolja tri sve do posljednjih nekoliko kilometara kad je poustao i pao nekoliko mjesta u poretku.

No, Riječanin na kraju ipak može biti zadovojlan jer je u ukupnom poretku s dosadašnjeg 65. mjesta ‘skočio’ na 24. poziciju s +2.35 iza trenutačno vodećeg Van Garderena.