EP Rukomet: Veteran Lindberg srušio Nijemce!

Zanimljivo je bilo u susretu Danske i Njemačke.

Facebook Mikel Hansen

Danska je ostvarila važnu pobjedu protiv Njemačke i došla na korak do plasmana u polufinale Eura. Danci su u uzbudljivoj utakmici slavili 26:25, na krilima 36-godišnjeg Hansa Lindberga.

Utakmicu su nervozno otvorile obje ekipe, a Nijemci do prvog pogotka dolaze tek u desetoj minuti preko Uwea Gensheimera. Zanimljivo, prvi strijelac Njemačke upisao je tek taj jedan pogodak, jer je veći dio utakmice igrao Rune Dahmke. U 25. minuti izabranici Christiana Prokopa prvi put dolaze u vodstvo, a na predah su otišli s prednošću 9:8.

Bilo je jasno da će drugo poluvrijeme biti efikasnije. Obje momčadi izmjenjivale su se u vodstvu, a ključni trenutak dogodio se u 50. minuti. Njemačka je imala zaostatak 19:18, loptu i igrača više. No, brzopletost Kaija Hafnera ih je koštala. Vidjevši prazan gol Danske probao je zabiti sa svoje polovine, no ukazao se Landin s klupe i uhvatio loptu. Do kraja su Danci držali prednost, no na kraju su zamalo zagorčali sebi život. Pri vodstvu 26:24 imali su napad. Udarac Hansena brani Wolf, baca loptu u kontru i Dahmke zabija. Tada je krenula jurnjava po terenu, a šest sekundi prije kraja Danci prave tehničku pogrešku i daju loptu protivnicima. Ipak, nije bilo dovoljno vremena za izjednačenje.

Igračem susreta proglašen je Lindberg, koji je završio meč s osam golova na kontu. Njemačka je u teškoj situaciji za prolaz dalje, dok Danci ovise sami o sebi.

Njemačka: Wolf 11 obrana, 1 gol, Heinevveter, Dahmke 4, Gensheimer 1, Weincek 3, Pekeler, Kolbacher, Drux, Fath 2, Hafner 2, Weber, Reichman 1, Groetzki, Weinhold 5, Kuhn 6, Lemke

Danska: Landin 9 obrana, Green, Mensah 1, Lindberg 8, Hansen 5, Schmidt 2, Mortensen 3, Damgaard 2, Svan, Molgaard, R. T. Hansen 1, Jacobsen, H. T. Hansen 1, M. Jacobsen, Olsen 3

Sedmerci: Njemačka 4/4 ; Danska 1/2

Isključenja: Danska 3, Njemačka 1