Vida strijelac, Badelj pocrvenio

Nakon reprezentativne stanke, nastavljena su nogometna natjecanja diljem Europe...

Domagoj Vida bio je strijelac u domaćoj pobjedi Dynamo Kijeva nad Olexandriom 3:0. Hrvatski reprezentativac postigao je gol u 33. minuti za 2:0. Kijevljani su ovom pobjedom ostali na vrhu ukrajinske lige. Dnipro našeg Ivana Tomečaka pobijedio je kod Zaporožja s 4:1 a povremeni hrvatski reprezentativac je asistirao Rotanu za vodstvo Dnipra 3:0.

U derbiju engleskog Premiershipa Manchester United je s 3:1 pobijedio Lovrenov Liverpool na Old Traffordu. Za domaće su pogađali Blind, Herrera i ovoljetno (skupo) pojačanje Martial. Benteke je za Liverpool smanjio na 1:2. Naš reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijeli susret.

U talijanskoj Serie A, Fiorentina naših Badelja, Kalinića, Rebića i Bagadura pobijedila je Genou s 1:0. Milan Badelj je u 64. minuti nakon drugog žutog kartona isključen iz igre, Nikola Kalinić je ušao u 63. minuti dok Ante Rebić nije ulazio u igru. Bagadur nije bio niti na klupi.

U derbiju škotskog prvenstva Aberdeen je na domaćem terenu preokrenuo vodstvo Celtica i pobjedom 2:1 stigao na vrh prvenstvene ljestvice. Ovoljetno pojačanje zeleno-bijelih iz Glasgowa, Jozo Šimunović, još nije imao pravo nastupa.

PAOK Igora Tudora bio je uvjerljiv na gostovanju kod Verie. Momčad našeg trenera slavila je s 3:0. Za PAOK je prvo poluvrijeme odigrao Marin Leovac.

Vedran Ćorluka i njegov Lokomotiv doživjeli su prvi ovosezonski poraz na gostovanju u Kazanu. Domaći Rubin je pobijedio s 3:1 i tako Moskovljane doveo na pet bodova zaostatka za vodećim Zenitom. ‘Čarli’ je odigrao cijeli susret za goste.