[VIDEO] 1.HMNL: Futsal Dinamo slavio u derbiju protiv Splita

Novo Vrijeme nakon 16 kola ima 14 pobjeda, remi i poraz.

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 16. kola Prve hrvatske malonogometne lige. Novo Vrijeme je protiv fenjeraša Osijeka nastavilo pobjednički niz, dok su goste ostavili zabetonirane na dnu.

Derbi kola igrao se u Domu sportova, a Futsal Dinamo sa 7:4 svladao je Splita. Šok terapija smjenom trenera Miće Martića je uspjela. Na pogodak se čekalo 14 minuta kada Davor Kanjuh zabija iz kaznenog udarca koji je izborio Penava, a potonji u istoj minuti udvostručuje vodstvo modrih. Do odmora su obje ekipe postigle po jedan gol. Split je u 30. minuti preko Kosora izjednačio na 4:4, a onda Jurlina pet minuta prije kraja pogađa svoju mrežu za novo vodstvo Dinama. Rezultat se nije mijenjao do posljednje minute kada Grcić i Čekol zabijaju za konačnih 7:4.

Square se odličnim proljetnim prezentacijama učvrstio na drugom mjestu prvenstvene ljestvice. Dubrovčani su u Brodu imali vodstvo 2:1 na poluvremenu i držali prednost do samog kraja kada Blago Gašpar i Maro Đuraš potvrđuju pobjedu.

Crnica je na Baldekinu dočekala Uspinjaču i nakon početnog šoka Baneka, do sredine prvog dijela golovima Subotića i Protege domaćin okreće rezultat u svoju korist. Do odmora je Gudasić izjednačio rezultat, a u nastavku utakmice Uspinjača okreće na 3:2 Banekovim drugim golom. U posljednjim trenucima Vuković je zabio za 4:2 i slavlje Zagrepčana.

Vodeće Novo Vrijeme je u Makarskoj čak i predugo lomilo otvor Osječana koji su došli bez golmana, pa je branio igrač Matijas Mijić. Već u prvoj minuti Dudu je zabio i najavio golijadu, ali nakon 20 minuta Makarani su vodili samo 2:1. U nastavku su ipak domaći uspjeli namjestiti nišanske sprave i do kraja su postigli ukupno sedam golova.

Splitski studenti su na Gripama došli do iznimno važne pobjede u županijskom derbiju protiv Vrgorca. Šunjić je u 19. minuti doveo Splićane u vodstvo, a u petoj minuti nastavka Tustonjić povećava prednost. U 31. minuti Suton je vratio Vrgorčane u igru, ali Mijić i još jednom Šunjić otklanjaju mogućnost preokreta.

Derbi začelja u Sesvetama između Alumnusa i Jesenja pripao je domaćinu. Već na poluvremenu Alumnus je imao velika tri gola prednosti, kasnije je to naraslo i na 5:1. Švaljek i Cvilko su u nepunoj minuti ipak uspjeli vratiti Jesenje na samo dva gola zaostatka, no Perković je hattrickom za 6:3 otklonio mogućnost preokreta, a Modrušan je u 40. minuti zapečatio pobjedu.