[VIDEO] 1.HNL: Hajduk pred praznim Poljudom napunio mrežu Intera

Hajduk se popeo na šestu poziciju prvenstvene ljestvice.

Nogometaši Hajduka upisali su najveću pobjedu ove sezone. U sklopu 14. kola 1. Hrvatske nogometne lige savladali su s 3:0 zaprešićki Inter, ali nažalost zbog kazne gledatelji nisu mogli gledati dobru utakmicu Bilih.

HNK Hajduk – NK Inter Zaprešić 3:0 (1:0)

strijelci: 1:0 Palaversa (19′), 2:0 Jairo (48′), 3:0 Said (65′)

Hajduk: Blažević, Juranović, Ismajli, Lopez, Bradarić (od 87. Fomitschow), Jurić (od 62. Teklić), Palaversa, Jairo, Caktaš, Gyurcso (od 87. Ivanovski), Said.  TRENER: Zoran Vulić.

Inter: Kelava, Bosec, Prenga, Šimunec, I. Čeliković, Postonjski, Muhar, Ajayi, Zulim (od 53.Vukčević), Rak (od 74. Burzanović), Solomon (od 53. Mamut).  TRENER: Samir Toplak.

Hajduk je pred praznim tribinama Poljuda upisao glatku pobjedu od 3:0. Odličan ulazak u utakmicu okrunio je mladi Ante Palaversa golom u 19. minuti. Said je sjajno prošao po desnoj strani i vratio povratnu loptu na koju iz drugog plana utrčava Palaversa i pogađa donji lijevi kut Kelavinog gola.

Već u trećoj minuti drugog poluvremena Bili su udvostručili vodstvo. Oporavljeni Mijo Caktaš ubacio je iz kornera, a u stilu Tina Jedvaja, Brazilac Jairo je skočio i zakucao loptu u mrežu. Konačan rezultat postavljen je u 65. minuti, dugo je lopta išla u i oko kaznenog prostora gostiju, nakon udarca Teklića lopta je završila u nogama Saida koji mirno zabija za 3:0.