[VIDEO] ABA: Cedevita tek nakon produžetka

Momčad Slavena Rimca je mogla bez većih problema rješiti pitanje pobjednika, no loša igra u drugom dijelu susreta mogla ih je skupo koštati

Košarkaši Cedevite došli su do svoje 10. pobjede u 14. kolu ABA regionalne lige pobjedom u Sremskoj Mitrovici protiv Mege Bemax sa 101:107 nakon produžetaka. Izabranici Slavena Rimca su ušli jako dobro u susret i nakon prvog poluvremena imali lijepu prednost, koju su u nastavku prokockali i u uzbudljivoj završnici ipak osigurali pobjedu.

Cedevita je furiozno otvorila susret, te polaganjem Filipa Krušlina odvaja se na +10 razlike (10:20). Upravo je Krušlin najistaknutiji bio u početnoj dionici sa pogođene četiri trice i sa ukupnih 14 poena za 6 i pol minuta u prvoj četvrtini. Na kraju sedme minute Cedevita je vodila već ogromnih 17 razlike (11:28) i +20 (11:31). Do kraja prve dionice Mega uspijeva doći na 17:33.

Druga četvrtina je bila podjednaka za obje momčadi i na odmor Cedevita ide ipak sa velikih 15 razlike (38:53).

Nakon odmora vidjeli smo bolju igre Mege, koja je prvenstveno greškama Cedevitinih igrača, vratila se u susret. U početne tri minute treće dionice Mega radi 11-0 i dolazi sasvim blizu Cedevite (49:53), nakon čega Slaven Rimac poziva time out. Do kraja četvrtine Cedevita ipak uspijeva zadržati u mirnom ritmu prednost na svojoj strani, koja je iznosila 62:65.

U posljednjoj četvrtini Mega se nekoliko puta u završnim trenucima približila na -2 razlike ali tek slobodnim bacanjima Mokoke pred kraj isteka regularnog dijela, dolaze do prvog poravnanja na utakmici nakon početnog rezultata. Regularni dio utakmice je završio sa rezultatom 90:90 i nakon Zadra jučer, ponovno smo vidjeli produžetke za jednu našu momčad.

U produžetku Slaven Rimac je upao u velike probleme sa osobnim greškama svojih igrača, te zbog ozljeda Banića i Žganeca koji nisu konkurirali za današnju utakmicu ostao samo na 208 cm visokom Baji na centarskim pozicijama. Ipak hrabra odluka da se gurne u igru Bošnjak i zaigra bez iti jednog igrača koji ima preko 2 m, pokazala se kao pogodak. U završnim trenucima utakmice iskazali su se Cedevitini Amerikanci, prvenstveno Jacob Pullen, koji je sa Cobbsom odlučio pitanje pobjednika u ovoj utakmici.

U redovima Cedevite, Jacob Pullen je ubacio 31 poen, dok su ga pratili Krušlin sa 24 i Cobbs sa 17. Kod Mege, najviše je postigao Atić koji je pogodio 5 od svojih 8 pokušaja za tri poena, te odlični 19-o godišnji Mišković sa 19 poena.

Ovom pobjedom Cedevita je učvrstila drugu poziciju u prvenstvu, iza neporažene Zvezde koja ima svih 14 pobjeda u isto toliko susreta. U sljedećem kolu ABA lige, pred Cedevitom je Zagrebački derbi protiv Vukova za sedam dana u Domu sportova.