[Video] ABA: Cibona napravila veliki korak ka ostanku u ligi

Momčad Ivana Velića uvjerljivo je slavila protiv Mege Bemax u 20. kolu ABA regionalne lige

Cibona je u Draženovom domu pobijedila momčad Mege Bemax s 89:71 i upisala osmu pobjedu u 20 kola ABA regionalne lige. Ovo je bila jako važna pobjeda za Cibonu jer su praktički osigurali ostanak u ligi dogodine.

Cibona – Mega Bemax 89:71 (22:13, 23:22, 22:20, 22:16)

Cibona: Bilinovac, M. Ljubičić, Rogić 9, Marić 12, Bundović 14, Gilbert, Novačić 7, Prkačin, Rozić 13, K. Ljubičić, Pilepić, Markota 22.

Mega Bemax: Janjić, Marjanović, Ratkovica 3, Aščerić, Mišković 19, Atić 14, Cerovica 1, Koprivica, Nikolić 10, Mokaka 15, Fundić 7, Stanić 2.

Cibona je uvjerljivo slavila u ovoj utakmici. A jedino na početku utakmice je pokazivala slabosti u igri. Tako je Mega povela sa 7:2, što je rezultiralo minutom predaha Ivana Velića. Očito je Velić dobro motivirao igrače na toj minuti predaha, jer Cibona od tada radi seriju 16-1 i vodi s 18:8. Gosti su se početkom druge četvrtine približavaju na 22:21, no od tada pa nadalje Cibona preuzima kontrolu nad utakmicom.

Veliki broj pogrešaka kod gostiju obilježili su susret i Cibona je svaki puta to kažnjavala. Kad god bi Mega nešto pokušavala, odgovorili su Vukovi tricama. Marin Rozić je u posljednjoj četvrtini kod vodstva 71:63 vezao dvije trice riješio pitanje pobjednika.

Damir Markota je predvosio Cibonu sa 22 poena, a pratio ga je Filip Bundović s 14 poena. Kod Mege najviše je zabio Nikola Mišković 20 koševa.