[Video] ABA: Cibona ostvarila bitnu pobjedu u Baru!

Cibona sljedeću utakmicu igra u Draženovu domu protiv Alkara u sklopu 8. kola HT Premijer lige.

Cibona je gostovala u Baru kod Mornara u sklopu 10. kola regionalne ABA lige i pritom upisala važnu pobjedu rezultatom 82:78. Spomenutom pobjedom Cibosi su prekinuli negativni niz od četiri poraza zaredom.

Mornar je bolje ušao u utakmicu i s prednošću od četiri koša dobio prvu trećinu (19:23). Međutim, Cibona se u drugoj trećini trgnula i počela bolje igrati, što je rezultiralo vodstvom od sedam koševa prednosti na poluvremenu (46:39).

Nakon pauze Mornar je zaigrao puno bolje i serijom 9-0 došao do vodstva 46:48. Do kraja trećine nijedna momčad se nije previše odvajala pa je trećina završila vodstvom domaćina s pola koša razlike (61:62). U zadnjoj četvrtini Cibona je ponovno povela pet minuta prije kraja (73:72) da bi u sljedećem napadu Mornar ponovno preuzeo vodstvo (73:74). Međutim, Cibona potom radi seriju 6-0 i dolazi do vodstva 79:74 minuti i pol prije kraja utakmice. Do kraja susreta Cibosi nisu dopustili nikakva iznenađenja i mirno su utakmicu priveli kraju te slavili s 82:78.

Najbolji strijelci u redovima Cibone bili su Ivan Novačić i Luka Žorić s 23 poena , dok je Mornar je predvodio Derek Needham s 24.

“Čestitke Mornaru na vrlo dobroj borbi i publici na pravoj košarkaškoj atmosferi. Čestitam i svojim momcima. Ova je naša najbolja utakmica otkad sam preuzeo Cibonu. Danas smo odigrali na tragu onoga što želimo postići. Ima tu još dosta prostora za napredak. Pokazali smo agresivnost u obrani, ali i u napadu”, rekao je na konferenciji za novinare nakon utakmice trener Cibone Ante Nazor.

“Pokazali smo da polako postajemo tim i sigurno da nam je pobjeda najbolja za samopouzdanje. Iako se protivnik vratio u trećoj četvrtini, mi smo do kraja pokazali karakter i odigrali na tragu dogovorenoga”, zaključio je Nazor.

“Večeras smo bili bolja ekipa koja je više htjela pobjedu. Došli smo tu s ciljem da idemo pobijediti. Bili smo agresivniji i upravo je to presudilo”, izjavio je Cibonin igrač Karlo Uljarević.

Cibona sljedeću utakmicu igra u Draženovu domu protiv Alkara u sklopu 8. kola HT Premijer lige, a utakmica je na rasporedu 7. prosinca u 17 sati.