[Video] ABA: Dominik Mavra sjajnom predstavom srušio Cedevitu u Novom Mestu

Bivši Cibonaš ubacio je 35 koševa.

Bivši košarkaš Cibone Dominik Mavra, predvodio je Krku u pobjedi 82:71 protiv favorizirane Cedevite i produžio nadu slovenskom klubu u ostanak u ABA ligi.

Krka Novo Mesto – Cedevita 82:71 (15:24, 26:12, 23:19, 18:16)

Krka: Marinelli 5, Škedelj 3, Osolnik, Bratož 5, Cinac 3, Đapa 2, Fifolt 4, Balažić 12, Jošilo 7, Lalić, Lapornik 6, Mavra 35.

Cedevita: Pullen 17, Cobbs 6, Krušlin 10, Katić 4, Bajo, Žganec, Stipanović 2, Banić, Cook 15, Ramljak 10, Mustapić, Murić 7.

Cedevita je bolje ušla u susret, imali su prednost od devet koševa nakon prvih 10 minuta, ali u drugoj četvrtini, Krka pravi seriju 10:0 kojom prelazi u vodstvo 35:31. U 26. minuti susreta počela je druga serija Slovenaca od 10:2 kojom su se odvojili na 12 razlike te do kraja nisu vitaminčićima dopustili povratak u utakmicu.

Mavra je briljirao sa 35 koševa uz šest ubačenih trica iz devet pokušaja, dok je uz njega jedini dvoznamenkasti bio Balažić sa 12 koševa. U redovima Cedevite Jacob Pullen zabio je 17, a Elgin Cook 15 koševa.

Krka je došla do šeste pobjede i dva kola prije kraja produžila nadu u ostanak, dok je Cedevita omogućila Budućnosti i Partizanu da se pobjedama izjednače s njom na drugom mjestu.