[Video] ABA liga: Cedevita u tijesnoj završnici do pobjede!

Posljednjih nekoliko napada odlučilo pobjednika

U sklopu 11. kola ABA regionalne lige za košarkaše, Hrvatski predstavnik Cedevita je u tijesnoj završnici odnijela pobjedu. U Baru protiv domaćeg Mornara slavila je rezultatom 103:102. To je ukupno 7 pobjeda u ovom natjecanju i peta u nizu, te momčad Slavena Rimca trenutno izbija na treću poziciju prvanstva.

Cedevita je gubila većinu utakmice te se početkom četvrte četvrtine uspjela vratiti u utakmicu i odnijeti pobjedu iako je gubila čak 16 razlike u jednom trenutku.

Od početka je Mornar nametnuo svoj ritam, te su u 7. minuti imali već 21:12. Cedevita je ipak uspjela nadoknaditi većinu zaostatka te na kraju prve četvrtine  zaostajala 27:25.

Početkom treće četvrtine Cedevita dolazi do vodstva, prvog na utakmici (35:33). No do predaha Mornar podiže ritam i sa 8-0 serijom završavaju drugu četvrtinu.

U trećoj četvrtini je postignuto čak 67 koševa ali Mornar je održavao svoju prednost konstantno, sve do početka posljednje četvrtine. Cedevita je pri rezultatu 90:81 napravila seriju 9-0 i u potpunosti se vratila u susret.

Igralo se koš za koš, dok Antabia Waller nije postigao tricu za 99:97, 42 sekunde do kraja, za momčad Mornara. Sljedeći napad Jacob Pullen uzvraća sa svojom tricom, a nakon toga Mornar promašuje šut i radi prekršaj na Pullenu.

Razigravač Cedevite pogađa jedno svoje bacanje i u sljedećem napadu Mornar griješi te radi prekršaj na Cobbsu koji sa svoja dva bacanja potvrđuje pobjedu momčadi iz Zagreba. Domaćini su tricom u posljednjim sekundama samo ublažili poraz.

Kod Cedevite najbolji spomenuti Pullen sa 30 poena, dok su Stipanović i Cook zabili 18, odnosno 17 poena. Kod Mornara najbolji Antabia Waller sa 28 i Strahinja Mićović s 22 poena i 7 skokova.