[VIDEO] ABA liga: Cibona pobjedom u Novom Mestu pobjegla sa začelja

Pobjeda od velikog značenja protiv direktnog konkurenta

Izvor: facebook.com/pg/cibona.zagreb

U 10. kolu ABA regionalne lige Cibona je sa 90:100 u Novom Mestu slavila protiv momčadi Krke. Obje momčadi su ušle u ovaj susret sa identičnim omjerom na posljednja dva mjesta u prvenstvu. Treba istaknuti da je u ovoj utakmici ubilježeno čak 66 slobodnih bacanja, od čega 35 za Cibonu, a 31 za Krku.

Cibona je odlično otvorila susret te je u prvoj četvrtini gradila prednost koja je na kraju iznosila najvećih 10 razlike 32:22. U drugoj četvrtini su čak podigli prednost na +13(42:29) ali je tada uslijedio pad i Krka uspijeva minutu i pol do kraja poluvremena povesti(46:45)! Na predah se otišlo sa prednošću Slovenske ekipe od 50:48.

Utakmica je u drugom poluvremenu ponudila samu neizvjesnost do kraja. Treća četvrtina je završila sa 72:71 za Krku, a minutu i pol do kraja rezultat na semaforu je iznosio 88:88. Cibona tada radi seriju 10-0 i rješava susret u svoju korist. Rezultat je na kraju iznosio spomenutih 90:100.

Kod Cibone je najbolji bio Marko Ljubičić sa 21 poenom, te je dodao 7 asistencija i četiri skoka. Damir Markota je postigao 20 poena, dok je Raley-Ross ubacio 11. Sve strijelce predvodio je Luka Lapornik koji zabio 25 poena, dok je trice gađao 5/5. Domen Bratož je dodao 16, dok su naši Jure Lalić (12 koševa i šest skokova za 17 i pol minuta) i Paolo Marinelli (6 koševa, dva skoka i četiri asistencije za 24 i pol minute) odigrali ponovno dobro za svoju ekipu. Sljedeću utakmicu u ovom natjecanju Vukovi igraju u nedjelju kod kuće protiv Budućnosti.

U ranije odigranim susretima Zadar je na gostovanju u Beogradu izgubio od Crvene Zvezde 70:97 upisavši i sedmi poraz, dok je Cedevita u petak na domaćem terenu pobijedila Petrol Olimpiju 95:82.