[VIDEO] ABA LIGA: Pobjeda Cibone na gostovanju kod Mega Leksa, čudesna utakmica Žižića

Dvanaesto kolo ABA lige bilo je veoma uspješno za hrvatske klubove koji su imali stopostotni učinak. Nakon uvjerljivih pobjeda Zadra i Cedevite, pobjedu je upisala i Cibona.

Cibona je s 82:71 bila bolja na gostovanju kod Mega Leksa. Igrači Damira Mulaomerovića su vodili gotovo cijelo prvo poluvrijeme, ali se nisu uspjeli odvojiti na značajniju prednost. “Vukovi” su odigrali odličnu treću četvrtinu te su zahvaljujući preciznosti u napadu postigli 31 koš, a u posljednju dionicu sureta su ušli sa 16 koševa prednosti. Utakmica je praktički bila riješena, a domaćini su se pokušali vratiti skraćivanjem akcija i upućivanjem velikog broja šuteva izvana. Iako su upjeli doći na 11 razlie, Cibosi su bez problema priveli utakmicu kraju te su tako upisali 8 pobjedu sezone. Maestralnu utakmicu odigrao je Ante Toni Žižić koji je za 30 minuta postigao 35 koševa, a k tome je dodao i 12 skokova.

Cibona se s omjerom 8-4 nalazi na 5. mjestu ABA lige, a u sljedećem kolu u Draženovom domu dočekuju Krku.