[Video] ABA liga: Zadar lošiji od MZT Skoplje

Uvjerljiva pobjeda domaćina nad Zadrom

KK Zadar facebook

Zadar je na gostovanju kod MZT Skoplje u 18. kolu ABA lige pred 800 gledatelja odigrao jednu od najslabijih utakmica sezone, izgubivši susret rezultatom 92:65 (24:19, 23:19, 21:15, 24:12).

Domaća momčad određivala je ritam susreta, ritam koji košarkaši Zadra nisu mogli pratiti. Dobro se Zadar držao u prve dvije četvrtine, ali već tada su se primjećivale slabosti zadarske momčadi. Na poluvrijeme je domaćin otišao s plus devet prednosti, te su ostatak utakmice nastavili povećavati prednost. Zadru se zadnje dvije četvrtine dogodio zamjetan pad igre, što su domaći efikasno iskoristili. MTZ Skoplje je na kraju pobjedilo s 27 poena razlike.

Drenovac i Scott bili su najbolji iz redova MZT Skoplja, ubacivši po 18 koševa, Simonovski je dodao 14, a bivši centar Zadra Jure Lalić zaustavio se na 12 poena uz 8 skokova.

Zadarsku momčad predvodili su Vlahović s 18 koševa uz 3 asistencije, Ivan Marinković  s 12 poena, dok je Maj Kovačević u prvom službenom nastupu za Zadar ubacio 10 koševa.

Nakon jučerašnjeg poraza, Zadar stoji na osmom mjestu tablice, dok Cedevita drži treće mjesto, a Cibona peto.