[Video] ABA: Zadar inenađujuće pobjedio Megu!

Košarkaši Zadra uvjerljivo slavili u Srijemskoj Mitrovici

Košarkaši Zadra gostovali su u 18. kolu ABA regionalne lige u Srijemskoj Mitrovici kod momčadi Mega Bemax. Zadar je u utakmicu ušao sa razdiobe posljednjeg mjesta u ligi, dok je Mega nakon ovog poraza ostala peta momčad prvenstva. Rezultat je uvjerljivo otišao na stranu Zadrana 85:97 i svakako gura Zadar prema ostanku u ligi.

Mega Bemax-Zadar 85:97 (19:20, 26:30, 20:25, 20:22)

Mega Bemax: Janjić, Marjanović 10, Ratkovica, Aščerić 12, Mišković 25, Čarapić 8, Atić 2, Cerovina 6, Koprivica, Nikolić 9, Fundić 7, Stanić 6.

KK Zadar: Marić 5, Žorić 15, Vaughn 23, Dašić 11, Vuković 9, Brzoja 9, Špralja 11, Little 8, Božić 6.

Prva četvrtina završava sa 19:20 za Zadar, dok je najveća prednost u četvrtini bila sedam koševa razlike za Zadrane (8:15).

Na početku druge četvrtine vidjeli smo izjednačene momčadi i dosta igre koš na koš. Sredinom četvrtine Zadar se polaganjem Mislava Brzoje ponovno odvaja na najvećih sedam razlike (33:40), da bi na predah odnio prednost od 45:50. Zadrani su gađali trice 5/10 što se ne viđa često.

Na ulazu u drugo poluvrijeme Zadar se brzo odvaja košem Vladimira Dašića na najvećih devet razlike (45:54), da bi ubrzo nakon toga Mario Little povećao na velikih 11 (48:59). Strateg domaćih Dejan Milojević pozvao je time-out odmah nakon trice Littela, međutim zadar nakon time-outa ide na najvećih +15 (50:65). Ekipa Mege pronalazi snagu u sebi i tricom Marjanovića tjera Antu Nazora da time-outom zaustavi seriju domaćina od 8-0 (58:65). Do kraja poluvremena Zadrani uspijevaju održavati prednost i u posljednju četvrtinu ulaze sa 65:75 rezultatom.

Minutu i pol u četvrtoj četvrtini i Mega se približila Zadru na tri razlike (73:75). Domagoj Vuković koji do tada nije postigao koša, odigrava odličnu rolu i sa sedam uzastopnih poena odvaja svoju momčad do prednosti od okruglih deset razlike (72:82). Megu je u tim trenucima stao služiti šut i sve je više izgledalo da domaćini neće uspjeti izvući povoljan rezultat iz ove utakmice, a kada je kapetan Zadra Šime Špralja tri minute prije kraja postigao tricu za najvećih 16 razlike (75:91), utakmica je bila riješena. Do kraja Mega je uspjela smanjiti rezultat na konačnih 85:97.

Kod Zadrana najbolji Kwame Vaughn sa 23 poena, 7 skokova i 8 asistencija, a pratio ga je Luka Žorić sa 15 poena iako je rano napustio igru zbog osobnih grešaka. Megu je predvodio Nikola Mišković sa 25 poena.

Ovom pobjedom Zadrani su se digli na osmu poziciju prvenstva, a već spomenuta Mega drži peto mjesto. U sljedećem kolu Zadrani u najvećem hrvatskom derbiju dočekuju Cibonu u Zadru.