ABA: Zvezda očekivano protiv Zadra…

Zadranima u posljednjem kolu preostaje osigurati ostanak u ligi

Zadar je izgubio 69:87 protiv Crvene Zvezde u pretposljednjem kolu ABA regionalne lige i sada mora u posljednjem kolu na gostovanju u Laktašima protiv Igokee rješavati o(p)stanak u ligi. Zvezda se velikom trećom četvrtinom odvojila od Zadrana i do kraja utakmice rutiniski odrađivala posao.

KK Zadar – KK Crvena Zvezda 69:87 (15:19, 16:18, 17:35, 21:15)

ZADAR: Bašić, Žorić 7, Krajina 8, Dašić 2, Vuković 10, Brzoja 10, Špralja 3, Little 22, Božić 6, Planinić 1.

CRVENA ZVEZDA: Ragland 15, Čović 3, Davidovac 6, Lazić 5, Faye 3, Baron 10, Dobrić 3, Ristić 2, Simanić 10, Rivers 10, Zirbes 9, Ojo 11.

Zadar je u prvom poluvremenu koliko toliko parirao Zvezdi. Nakon pet minuta igre Zvezda je imala prednost od pet poena (5:10), ali Zadar brzo uzvraća s tricama Zadra i ubrzo vodi (15:12). Ipak do kraja prve četvrtine Srbi uzvraćaju i ulaze u drugu četvrtinu sa 15:19.

Odmah na početku četvrtine Zvezda ide na sedam razlike (17:24), ali Zadar polaganjem Littlea vraća rezultat u egal (25:25). Ipak Zvezda je prejaka za Zadrane i ubrzo ponovno odlazi na sedam koševa razlike i završavaju poluvrijeme s 31:37 prednosti.

Koliko toliko se Zadar držao u prvom poluvremenu, ali drugo je bilo sasvim druga priča. Zvezda se razmahala, a Zadar je stao u svim segmentima. S 35:17 u trećoj četvrtini Zvezda je slomila Zadra, a prednost je rasla i do 25 koševa razlike.

Zadar je već standardno predvodio Little s 22 poena, dok je kod Zvezde najistaknutiji igrač bio Regland s 15 poena.