[Video] Američki debi iz snova za Schweinsteigera

Bivši njemački reprezentativac Bastian Schweinsteiger je u svom debiju u MLS-u pokazao kako nije zaboravio igrati nogomet. Legendarnom Nijemcu je bilo potrebno svega 17 minuta da postigne svoj prvijenac u dresu Chicaga, a utakmica je protiv Orlando Citya završila podjelom bodova, rezultatom 2:2.

Naime, Schweinsteiger je pred tjedan dana objavio kako napušta Premiership i redove Manchester Uniteda, kako bi započeo svoju američku avanturu u redovima Chicago Firea. Legenda njemačkog nogometa je bila zamrznuta na klupi engleskog velikana, te mu Jose Mourinho uopće nije davao minutažu. Mnogi su taj odnos Portugalca prema Schweinsteigeru osuđivali, no izgleda da je Nijemac napokon pronašao klub u kojem će završiti veliku karijeru.

Podsjetimo, Bastian Schweinsteiger je karijeru započeo u Bayernu, s kojim je osvojio 8 domaćih prvenstva, 7 kup naslova, te Ligu prvaka i Svjetsko klupsko prvenstvo. U dresu Njemačke nastupio je 121 put, te je pritom zabio 24 gola. Također je svjetski prvak sa Njemačkom, a naslov je osvojio 2014. godine na SP u Brazilu.