Milan je u produžecima svladao Crotone...

Odigrane su prve utakmice šesnaestine finala talijanskog nogometnog Kupa, a najzanimljivije bilo je u ogledu Milana i drugoligaša Crotonea, kojega s trenerske klupe predvodi bivši hrvatski reprezentativac Ivan Jurić.

Rossoneri su poveli na samom početku drugog poluvremena pogotkom Adriana, a rezultat je u egal doveo mladi hrvatski reprezentativac Ante Budimir petnaestak minuta kasnije. Odličnu prigodu u samoj završnici imao je Budimir i za senzacionalnu pobjedu Crotonea, ali je nakon duela sa Zapateom ipak pao u šesnaestercu nadajući se najstrožoj kazni. Sudac je ostao nijem pa je i prigoda otišla u nepovrat.

Sastav sa San Sira u produžecima je koncu pokazao tko je ‘gazda’, vodstvo je prvoligašu donio Bonaventura iz slobodnog udarca, dok je prolaz potvrdio Niang pet minuta prije isteka vremena. Momčad Siniše Mihajlovića u osmini finala sada čeka Sampdoria.

U ostalim utakmicama, Torino je s 4:1 bio bolji od Cesene te izborio gradski okršaj s Juventusm, dok je hrvatska kolonija u Speziji slavila s 2:0 protiv Salernitane te će u sljedećoj rundi na noge Romi.