[VIDEO] Argentina bez Lea srušila Italiju, remi Španjolske i Njemačke, Portugal preokrenuo Egipat

Zanimljive prijateljske utakmice su iza nas.

I večernje prijateljske utakmice povodom nadolazećeg Svjetskog prvenstva su iza nas, a u velikim derbijima vidjeli smo pregršt zanimljivih rezultata.

Neočekivani poraz upisala je reprezentacija Srbije i to na torinskom Stadio Olimpico. Maroko je bio bolji s 2:1, a poveo je pogotkom Ziyecha iz kaznenog udarca u 29. minuti. Duško Tadić izjednačio je u 37. minuti nakon centaršuta Adama Ljajića, no Boutaib pet minuta prije kraja prvog dijela donosi pobjedu afričkoj momčadi.

Argentina je i bez Lionela Messija dokazala da je jedan od, ako ne i glavni favorit za naslov svjetskog prvaka. Pobijedila je Italiju s 2:0. Fantastični pogodak postigao je Ever Banega, koji je nakon dvostrukog proigravanja s Lo Celsom zabio za 1:0 u 75. minuti. Pobjedu Gaučosa potvrdio je Manuel Lanzini, koji je pet minuta prije kraja nakon polukontre iskoristio Higuainovu loptu i postavio konačnih 2:0.

Još jedan fantastičan derbi odigrali su Njemačka i Španjolska, a završilo je miroljubljivo, remijem 1:1. Već u šestoj minuti Andres Iniesta poslao je dubinsku loptu za Rodriga, koji je izbjegao zaleđe i zabio za 1:0. Ipak, u 35. minuti Sami Khedira je dodao do Thomasa Mullera, koji eurogolom s preko 20 metara izjednačuje.

Nigerija je senzacionalno svladala Poljsku u Wroclawu, a gol odluke zabio je Victor Moses u 61. minuti iz kaznenog udarca. Engleska je na Johan Cruijff Areni u Amsterdamu s minimalnih 1:0 pobijedila Nizozemsku. Jedini gol zabio je Jesse Lingard u 59. minuti nakon odbijene lopte.

Portugal je s 2:1 preokrenuo Egipat, završilo je 2:1, a gol za Egipat je, pogađate, postigao Mohamed Salah u 56. minuti. Ronaldo je ipak uspio izjednačiti i preokrenuti u posljednjim minutama utakmice, no Portugalci su pokazali premalo s obzirom na činjenicu da su europski prvaci.

Kostarika je na Hampden Parku gostovala kod Škotske i upisala minimalnu, 1:0 pobjedu. U 14. minuti vidjeli smo jedini pogodak kada je Oviedo dodao do Urene, koji matira nemoćnog McGregora.

Francuska je na punom Stade de France s 3:2 poražena od Kolumbije. Već u 11. minuti najbolji francuski napadač Olivier Giroud nakon prizemnog centaršuta Dignea našao se sam pred Ospinom i zabio za 1:0, a u 26. minuti Kylian Mbappe je primio loptu petom od Griezmanna i proslijedio ju za Lemara, koji povisuje na 2:0. Lucas Muriel fantastičnim golom s preko 30 metara je smanjio na 2:1, a na 2:2 izjednačio je Radamel Falcao glavom u 62. minuti. Pobjedu gostima donio je Quintero pet minuta prije kraja iz kaznenog udarca.

Prijateljske utakmice:

Srbija 1:2 Maroko (Tadić 37. / 29. – 11m Ziyech, 40. Boutaib)

Argentina 2:0 Italija (Banega 75., Lanzini 85.)

Nizozemska 0:1 Engleska (59. Lingard)

Njemačka 1:1 Španjolska (Muller 35. / 6. Rodrigo)

Poljska 0:1 Nigerija (61. – 11m Moses)

Portugal 1:1 Egipat (Ronaldo 90+3 / 56. Salah)

Škotska 0:1 Kostarika (14. Urena)

Francuska 2:3 Kolumbija (Giroud 11., Lemar 26. / 28. Muriel, 62. Falcao, 85. – 11m Quintero)