[VIDEO] Argentina srušila domaćina Svjetskog prvenstva usred Moskve

Gaučosi su odradili svoju prvu prijateljsku utakmicu za nadolazeći Mundijal.

Argentinska nogometna reprezentacija u sklopu priprema za nadolazeće Svjetsko prvenstvo iskusila je rusku klimu, s obzirom da je na Luzhniki Areni u Moskvi igrala protiv domaćina idućeg Mundijala. Jorge Sampaoli odlučio je (ponovno) na klupi ostaviti Banegu i Dybalu, dok Icardi nije bio ni pozvan. Susret je završio minimalnom pobjedom svjetskih viceprvaka od 1:0.

Gaučosi su očekivano napadali, prvi pokušaj imao je Angel i Maria, no glavom je pucao ravno u Akinfeeva. Bili su gosti bolji, no bez izrazitijih prilika. U 24. minuti Javier Mascherano pucao je visoko preko gola, a samo minutu kasnije Akinfeev je velikom paradom spriječio pokušaj Sergija Aguera. Prvu i jedinu priliku domaća momčad je u prvom dijelu imala u 31. minuti, no Dmitri Poloz iz slobodnog udarca pucao je pored gola. Do kraja prvog dijela Akinfeev je obranio i volej Aguera i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Aguero je otvorio i nastavak i to bezopasnim udarcem glavom, a Denis Glushakov u 59. minuti imao je sjajnu priliku, no njegov pokušaj loba završio je pored gola. Istom igraču Romero je obranio udarac iz 61. minute, a na drugoj strani Akinfeev brani Messijev udarac iz 77. minute.

Konačno, tri minute prije kraja Argentina je osigurala pobjedu. Lionel Messi pronašao je Pavona, koji je povratnom loptom pronašao Aguera. Kunov prvi udarac bio je blokiran, no lopta mu se odbila te ju je glavom pospremio u mrežu. Tek minutu kasnije u igru je ušao Paulo Dybala, a rezultat se više nije mijenjao.