[VIDEO] Asian Cup: Iran i Japan prvi polufinalisti

Azmoun i Taremi su upisali gol i asistenciju za Iran.

Iran i Japan postali su prvi polufinalisti Azijskog kupa koji se igra u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Japan – Vijetnam 1:0 (0:0)

Japan je s minimalnih 1:0 bio bolji od Vijetnama. U 24. minuti je kapetan Maya Yoshida zabio glavom nakon kornera, ali sudac je dobio dojavu iz VAR sobe i nakon pregleda snimke ustanovio je da se Yoshida napucao u ruku i gol je poništen. Samuraji su dominirali, a do gola su stigli u 57. minuti kada je Ritsu Doan srušen u šesnaestercu. Sudac je najprije pustio da se igra dalje, ali kasnije je ponovo uz pomoć VAR-a dosudio kazneni udarac. Doan je sam preuzeo odgovornost i odveo Japan u polufinale.

Kina – Iran 0:3 (0:2)

Kina je u petoj minuti imala sjajnu priliku, ali je Junmin Hao zakomplicirao stopostotnu situaciju. Zato mu je Sardar Azmoun 10ak minuta kasnije pokazao kako se rješavaju takve situacije. Azmoun je oteo loptu i poslužio strijelca Mehdija Taremija koji je imao najlakši, ali najslađi zadatak. U 31. minuti Azmoun je reprizirao prvi pogodak, oduzeo je loptu, ali ovaj puta sam je završio akciju tako da je predriblao i vratara Yana. U 86. minuti Karim Ansarifard je zamijenio junaka Azmouna, a samo četiri minute kasnije Taremi ga je uposlio, a Ansarifard zapečatio pobjedu Irana.