[VIDEO] Asian Cup: Japan prvi finalist

Japan će u finalu igrati s pobjednikom susreta Katar - UAE.

Nogometaši Japana postali su prvi finalist Azijskog Kupa koji se igra u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Japan je sa glatkih 3:0 bio bolji od Irana.

Japan – Iran 3:0 (0:0)

Prvu pravu priliku imao je u 21. minuti za Iran njihov najbolji igrač Sardar Azmoun koji je nakon solo prodora gađao suprotni kut, ali mu je vratar Gonda uspio nogom obraniti udarac. U 48. minuti je Dejagah pokušao iz slobodnog udarca, ali je bio neprecizan.

Japan je u 56. minuti iz prve prave prilike poveo. Takumi Minamino je srušen na rubu kaznenog prostora, igrači Irana su stali, ali Minamino se ustao, otrčao za loptom i s lijeve strane nabacio pred gol, a strijelac Yuya Osako glavom skrenuo loptu u gol ispred istrčalog vratara Irana Beiranvanda.

U 61. minuti je Jahanbakhsh sjajno tukao iz slobodnog udarca, a Gonda krajnjim naporom vadi loptu ispod grede. U 63. minuti Minamino je vratio povratnu loptu, a Pouraliganji u klizećem startu rukom odnio loptu, sudac je pokazao na bijelu točku, išao je gledati i VAR te ostao pri odluci. Kazneni udarac izveden je tek nakon četiri minute, a precizan je bio Osako.

Iran je bacio sve karte u napad, no to je otvorilo prostor Japanu za kontre, a jednu takvu je iskoristio Genki Haraguchi u sudačkoj nadoknadi za konačnih 3:0.