[VIDEO] Asian Cup: Tom Rogić u 93. minuti izbacio Siriju

Ikonomidis ima već četiri asistencije na prvenstvu.

Odigrane su utakmice posljednjeg trećeg kola skupine B na Azijskom Kupu. Do samog kraja bilo je iznimno zanimljivo, kako u barbi za prvo mjesto, tako i u borbi za prolaz.

Palestina – Jordan 0:0 (0:0)

Palestina i Jordan su odigrali utakmicu bez golova, a puno više zadovoljstva na kraju utakmice imali su Jordanci s obzirom da im je bod bio dovoljan za prvo mjesto u skupini. Palestina se s bodom plasirala na treće mjesto, ispred Sirije, ali teško će joj dva boda biti dovoljna za prolaz kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane momčadi. U preostale četiri utakmice koje odlučuju trebaju im dva remija.

Australija – Sirija 3:2 (1:1)

Sjajna utakmica puna događanja. Australija je povela u 41. minuti sjajnim golom Awera Mabila nakon asistencije Christophera Ikonomidisa. Samo dvije minute kasnije Omar Khribin je izjednačio i s 1:1 se odlazi na predah. Sjajni Ikonomidis nakon asistencije Toma Rogića zabija za novo vodstvo Australije u 54. minuti, a deset minuta prije kraja Omar Al Soma iz kaznenog udarca još jednom donosi šansu Siriji za prolaz.

S remijem bi Sirija čekala rasplet kod ostalih grupa kao trećeplasirana momčad, s pobjedom bi osigurali prolaz ispred Australije, ali ništa od navedenog se nije dogodilo nego je Rogić duboko u sudačkoj nadoknadi nakon još jedne asistencije Ikonomidisa probušio Almu za 3:2 i ispadanje Sirije.