[VIDEO] Asian Cup: UAE i Katar iznenadili Australiju i Južnu Koreju

U polufinalu će igrati Japan - Iran i Katar - UAE.

Nakon jučerašnje dvije utakmice četvrtfinala Azijskog kupa u kojima nije bilo iznenađenja, danas totalna suprotnost. Obje reprezentacije koje su papirnato bile favorit oprostile su se od natjecanja, a izbacili su ih domaćin Azijskog kupa UAE i sljedeći domaćin Svjetskog prvenstva Katar.

Južna Koreja – Katar 0:1 (0:0)

Koreanci su tokom čitave utakmice dominirali, stvarali su prilike koje nisu uspjeli realizirati, a najbliže golu bili su u 77. minuti kada je Kim Jin-Su iz slobodnog udarca pogodio stativu. Samo minutu kasnije Abdulaziz Hatim odlučio se na udarac iz daljine koim je prevario vratara Kim Seung-Gyua. U 80. minuti Hwang Eui-Jo zabio je za izjednačenje, ali gol je poništen zbog zaleđa.

UAE – Australija 1:0 (0:0)

Domaćin je na stadionu Hazza Bin Zayed u Al Ainu s minimalnih 1:0 savladao Australiju. U prevom dijelu je najbolju priliku imao Ali Ahmed Mabkhout, ali glavom je pucao visoko preko gola, no zato se iskupio u natavku. Osujetio je vraćanje lopte Sainsburyja vratar Ryanu, presjekao loptu, obišao Ryana i zabio za prolaz.